Miesto, kde okrem práce stretneš zaujímavých ľudí a prídeš na nové nápady

22. 08 2019 08:45 | PR článok
Miesto, kde okrem práce stretneš zaujímavých ľudí a prídeš na nové nápady
Miesto, kde okrem práce stretneš zaujímavých ľudí a prídeš na nové nápady Foto: Shutterstock.com

Predstavíme vám to najlepšie coworkingové centrum, ktoré sa nachádza v hlavnom meste, v Bratislave.

Pracovný trh sa oproti minulosti mimoriadne zmenil. Niektoré povolania, ktoré boli považované za tie najlepšie sa vytratili a vznikli úplne nové. Zmenou však neprešli len samotné profesie, ale tiež miesta, kde sa práca vykonáva. Firmy začali kancelárie premieňať na miesto, kde si okrem práce môžu zamestnanci oddýchnuť či zabaviť sa s priateľmi.

Alternatívou sa stali coworkingové centrá, ktoré poskytujú skvelý priestor na realizáciu pre freelancerov či menších podnikateľov. Dnes vám predstavíme to najlepšie coworkingové centrum, ktoré sa nachádza v hlavnom meste, v Bratislave.

Čo je coworking?

Coworking - ako taký vznikol niekedy okolo roku 2005. V tej dobe išlo o nový pojem, ktorý pomenúval spoluprácu ľudí na určitom type zadaní. O niečo neskôr sa však pod týmto názvom označovali aj spoločné zdieľané kancelárske priestory.

Wikipedia definuje coworking, ako nový štýl práce vhodný najmä pre menších podnikateľov, ktorí s ostatnými freelancarmi zdieľajú spoločné kancelárske priestory a častokrát sa spolupodieľajú aj na rovnakých zákazkách.

Tento štýl je vhodný najmä pre ľudí pracujúcich v IT sektore, grafikov, tvorcov webstránok či copywriterov, architektov alebo dizajnérov. Čím je ale skutočne tak inovatívny? Čítajte ďalej a dozviete sa!

Čím býva coworkingové centrum vybavené?

Je jasné, že každé coworkingové centrum má svoje špecifiká, ktoré sú upravované podľa názorov ľudí, ktorí do neho chodia. Aj napriek tomu však existujú určité veci, ktoré jednoznačne nesmú chýbať v žiadnom coworkingovom centre.

Jednou z nich je pochopiteľne klasický kancelársky nábytok, ako stôl a stoličky. Vo väčšine coworkingových centier sa môžete stretnúť aj s vysokorýchlostným internetom či veľkou zdieľanou tlačiarňou.

Jednoducho s vecami, ktoré sú pre ľudí, využívajúcich túto formu kancelárie, priam nevyhnutné. Častokrát sa však môžete v coworkingu stretnúť aj s veľkou zasadačkou, ktorá sa využíva na workshopy či iné druhy eventov.

Výnimkou nebývajú ani relaxačné zóny s pohodlným gaučom, televíziou a podobne. K dispozícii je samozrejme aj bar, kde si môžete vychutnať skvelú kávu a podebatovať s ostatnými ľuďmi či kolegami.

Coworking Space UP v Bratislave

V hlavnom meste Slovenska sa určite nachádza niekoľko zaujímavých coworking centier. Existuje však jedno, ktoré nad všetkými vyniká. Ide o výnimočné coworking centrum v Bratislave nesúce názov Space UP.

Cieľom zakladateľov, ktorí SPACE UP spoločnými silami vytvorili, bolo vybudovať prostredie, kde sa ľudia nebudú cítiť, ako v klasickej kancelárii, no napriek tomu svedomito vykonajú svoju prácu. Jednoducho miesto, kde okrem práce stretneš zaujímavých ľudí a prídeš na nové nápady.

Miesto, kde okrem práce stretneš zaujímavých ľudí a prídeš na nové nápady
Foto: Shutterstock.com
 

V čom je SPACE UP výnimočné oproti ostatným centrám?

Design – SPACE UP sa drží svetových dizajnérskych trendov, a preto si častokrát môžete pripadať, že sedíte v kanceláriách Googlu či Facebooku.

BAR – Miesto, kde si môžete vychutnať skvelú kávu, ale aj spoznať nových ľudí.

Terasa – Ak chcete načerpať novú energiu, alebo si len tak vybehnúť na cigaretu, je vám k dispozícii priestranná terasa.

Chillout zóna - Samozrejmosťou je aj chill out zóna, ktorá ponúka niekoľko aktivít pri ktorých vypnete od svojej práce.

Business internet – SPACE UP je vybavený vysokorýchlostným internetom, ktorý je potrebný pre vašu prácu.

Zasadačka – Niekedy je potrebné zvolať hromadné stretnutie, či poradu, ktorá mnohých posunie vpred. Presne na to môžete využiť prenájom priestrannej zasadačky.

Event space - Coworking plánuje aj rôzne eventy od koncertov až po zaujímavé prednášky, ktorých sa môžete zúčastniť.

Kancelárie – Samozrejme, existujú však ľudia, ktorí nemajú v obľube otvorené pracovné prostredie a radšej preferujú samostatnú kanceláriu. SPACE UP vám vyhovie aj v tomto smere.

Coworking treba vyskúšať

Doba sa mení a čoraz viac mladých ľudí začína preferovať coworkingové centrá. Netreba sa tomu však čudovať, keďže ide o miesto, kde vás nenaháňa šéf, spoznávate každý deň nových zaujímavých ľudí a prácu si môžete rozvrhnúť podľa seba.

Ak cítite, že nie ste vo svojej práci efektívny a chceli by ste vyskúšať niečo nové, určite vám odporúčame vyskúšať coworkingové centrum SPACE UP v Bratislave. To, vám ponúkne na vaše nápady a inovatívne myšlienky naozaj dostatočný priestor.

Komentáre ( 0)