Na by čo ste nemali zabudnúť pri last minute dovolenke

02. 10 2019 09:00 | PR článok
Na by čo ste nemali zabudnúť pri last minute dovolenke
Na by čo ste nemali zabudnúť pri last minute dovolenke

Pri dovolenkách typu last minute je zvykom baliť sa narýchlo. V zhone sa odporúča nezabudnúť na cestovné poistenie do zahraničia.

K dovolenkám typu last minute sa s obľubou hlási čoraz viac ľudí, lebo zisťujú, že sa tak dajú ušetriť financie za nezmenený štandard. Človek sa vyhne aj prílišnému nakupovaniu a zvažovaniu, čo si na dovolenku pribalí do batožiny. Je však pár vecí, na ktoré by ste v zhone a balení sa na poslednú chvíľu radšej nemali zabudnúť, napríklad na cestovné poistenie do zahraničia. V Unione si ho vybavíte do 3 minút.

Čo by nemalo chýbať v kufri

Všetko, čo má obsahovať vysnená dovolenka, závisí od miesta destinácie. Podľa počasia a podnebia v danej krajine sa dá správne rozhodnúť, aké oblečenie si zbaliť do batožiny. Aj keď letíme do trópov, nezaškodí si pribaliť aspoň jeden ľahký svetrík na neočakávane chladné večery.

Okrem oblečenia a kozmetiky je dôležité nezabudnúť na lieky, ktoré pravidelne užívame a aby sme boli s priateľmi neustále spojení, treba si pribaliť často zabúdajú nabíjačku na telefón, prípadne powerbanku. Poteší, ak si medzi batožinou nájdeme aj opaľovací krém či obľúbenú knihu a určite sa nevypláca zabudnúť na doklady.

Čo nezabudnúť na dovolenku s deťmi

Matky určite vedia, že cestovanie s malými deťmi mnohokrát prináša neočakávané situácie. V prípade, že by dieťatko ochorelo, je dobré mať zbalenú aj odsávačku na soplíky a lieky v prípade horúčky. V lekárničke sa zíde aj liek proti hnačke a probiotiká, keďže malé deti sa na novú stravu ťažšie adaptujú.

Ak rodičia vedia, že ich dieťa ešte nezvláda nové, tobôž cudzokrajné jedlo, určite je dobré mať po ruke základné suroviny na prípravu jednoduchých pokrmov pre dojčatá. Výživy a umelé mlieko, pokiaľ dieťatko nie je kojené, sú samozrejmosťou. Ak počítate s kúpaním v mori alebo bazéne, nezabudnite na plávacie kolesá, či rukávniky.

Domáci miláčikovia sa stali právoplatnými členmi rodiny, a preto ich so sebou častokrát berieme aj na dovolenky. Okrem toho, že psík, mačička či iné zvieratko musí mať pri vycestovaní platný očkovací preukaz, myslite aj na jeho a svoju ochranu a uzatvorte si cestovné poistenie domáceho miláčika. Poistenie kryje liečebné náklady zvieratka, ale aj škodu, ktorú váš miláčik spôsobí.

V prípade, že ste si vybrali last minute dovolenku, určite máte plnú hlavu toho, čo je nutné urobiť, zbaliť, prípadne vybaviť. Odporúča sa určite nezabudnúť na cestovné poistenie do zahraničia, ktoré môže ušetriť veľa nepríjemností v prípade neočakávaných situácií.

Ako poslednú vec pred odchodom, hoci je „zbúchaný“ narýchlo, skontrolujte stav v domácnosti. Uistite sa, či ste vytiahli spotrebiče zo zásuviek, prípadne vypli vodu. Ak patríte medzi tých, ktorí sa zvyknú neustále v myšlienkach rozpamätávať, či skutočne zamkli dvere na byte alebo vytiahli žehličku zo zásuvky, zvážte aj poistenie opustenej domácnosti. Menej stresu znamená väčšiu šancu načerpať potrebné sily a z dovolenky sa vrátiť oddýchnutý a plný nových zážitkov.
 

Komentáre ( 0)