Futbaloví tréneri chodia za deťmi do škôlok po celom Slovensku

14. 10 2019 11:00 |
Dajme spolu gól
Dajme spolu gól

Projekt „DAJME SPOLU GÓL" môžete podporiť aj Vy a nič Vás to nebude stáť.

70% detí na základných školách sa venuje viac ako 4 hodiny denne televízii, počítačom a zábave s mobilnými telefónmi. Až 18% detí trpí nadváhou a až 38% detí športuje menej ako 2-krát týždenne alebo nešportuje vôbec. Tento alarmujúci trend sa snaží zvrátiť projekt Slovenského futbalového zväzu „Dajme spolu gól," vďaka ktorému môže až 3400 detí z materských škôl po celom Slovensku športovať a trénovať svoje futbalové zručnosti.

Licencovaní tréneri chodia do materských škôl už tretí rok a raz do týždňa realizujú s deťmi športové aktivity, ktoré u nich podporujú pravidelný návyk k pohybu. „Pohybovými aktivitami už s tými najmenšími deťmi sa snažíme zvrátiť negatívny trend a som rád, že dnes už v škôlkach týždenne športuje viac ako 3400 detí. Máme však oveľa vyššie ambície a chceme tento projekt preniesť aj do škôl, ktoré majú o tréningy veľký záujem," hovorí prezident SFZ Ján Kováčik.

foto 1_580x326.jpg
 

Takto môžete podporiť šport na školách aj Vy

Podľa J. Kováčika by sa mal v budúcom roku počet športujúcich detí na školách SFZ zvýšiť na 5000. Na to však aj SFZ potrebuje finančnú podporu. Prispieť by mal k tomu aj projekt „Prihrajme deťom na gól," ktorý podporila UNIQA poisťovňa. Ak si ľudia prostredníctvom stránky www.futbalnet.sk uzavrú akékoľvek poistenie,10% z hodnoty tohto poistenia ide automaticky na podporu projektu „Dajme spolu gól". Už pri uzatváraní poistky presne uvidia, koľko zo sumy poistenia odíde na účet projektu podpory športu na školách. „Napríklad štyri ročné cestovné poistenia pre rodinu zabezpečia licencovaného trénera pre jednu materskú škôlku na celý mesiac," vysvetľuje Branislav Časnocha, riaditeľ špeciálnych odbytových ciest UNIQA poisťovne.

Projekt podporil aj slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar:


UNIQA poisťovňa patrí k dlhoročným sponzorom športu a zjazdového lyžovania na Slovensku, 13 rokov stála pri Veronike Velez Zuzulovej a aktuálne je generálnym partnerom našej majsterky sveta Petry Vlhovej. „Verím tomu, že tento projekt bude úspešný. Pretože to nikoho nestojí nič navyše, cena je rovnaká ako na kamennej pobočke či inej stránke online poistenia. Takouto formou poistenia však ľudia pomôžu deťom, pretože nie každý rodič má možnosti a energiu pomáhať svojim deťom na ceste k výkonom tak ako napríklad Vlhovci či Zuzulovci," hovorí B. Časnocha z UNIQA.

Foto 2_580x326.jpg
 

Projekt „Dajme spolu gól" je zameraný na popularizáciu futbalu a všeobecnej športovej aktivity u detí v materských školách a na školách. Prirodzenou formou prepája deti, rodičov, školy, kluby a mestá a obce. „Projekt športu na školách má podľa našich odhadov potenciál pomôcť s rozvojom športu u tých najmenších až v 2748 materských školách a zasiahnuť tak viac ako 150 000 detí. Som preto veľmi rád, že sme našli silného partnera, ktorý nám tento cieľ pomôže naplniť," komentoval spoluprácu SFZ a UNIQA poisťovne Ján Kováčik.

 

Komentáre ( 0)