Ako postupovať pri plánovaní svadby?

23. 01 2020 09:00 | markiza.sk
Ako postupovať pri plánovaní svadby?
Ako postupovať pri plánovaní svadby?

Len prednedávnom ste sa zasnúbili a čaká vás plánovanie svadby?

Mnohé ženy majú z plánovania veľký strach, pretože majú obavy, že sa im nepodarí niečo vybaviť tak, ako by si predstavovali. Viete však, ako postupovať pri plánovaní svadby?

Rezervácia termínu a miesta

Ako prvé je potrebné rezervovať termín a miesto, kde sa bude konať svadobná hostina. Rezerváciu týchto priestorov je potrebné realizovať práve pre vysoký záujem ľudí o dané priestory. Ak ide o moderné, luxusne vybavené priestory s množstvom jedálenských stolov a s veľkým tanečným parketom, je možné, že dobrý termín už nezoženiete. Niekedy je však potrebné prispôsobiť sa, ak daný priestor chcete.

Odporúčame vám pozerať priestory v blízkosti bydliska nevesty. Ak nechcete riešiť prevážanie hostí ďaleko od kostola, je potrebné zistiť, kde v okolí sú priestory, v ktorých by sa dala zorganizovať svadba. Ak ste napríklad zo Žiliny, svadba v Žiline by bola pre vás najvýhodnejšia. Žilina má krásne historické centrum, kde by ste sa mohli po obrade aj fotiť.

Odporúčame vyberať hlavne také priestory, kde poskytujú aj ubytovanie pre hostí. V prípade, že máte hostí, ktorí pochádzajú zďaleka, budete ich mať kde ubytovať.

Keď budete mať rezervovaný termín, v prípade, že chcete mať sobáš v kostole, choďte za kňazom a dohodnite si čas sobáša.

Fotograf a hudba

Ak už budete mať rezervovaný termín a miesto, kde sa bude konať svadobná hostina, odporúčame vyhľadať dobrého fotografa a kapelu/DJ-a, ktorí vám zabezpečia hudbu. Fotografi a kapely/DJ majú termíny rýchlo rezervované a práve preto netreba čakať a pokojne sa pustite do hľadania hneď. Máte tak väčšiu šancu vyberať si z najlepších fotografov a kapiel/DJ-ov.

Pri výbere fotografa a hudby to budete mať najnáročnejšie. Jednoduchšie si nájdete kvetinárstvo, ktoré vám pripraví výzdobu sály a vyrobí aj peknú kyticu pre nevestu.

Obrúčky

Po rezervácii miesta, termínu, fotografa a hudby sa pustite do hľadania obrúčok. Vyberte si konkrétne klenotníctva, pozrite si online ponuku svadobných obrúčok a nezabúdajte, že svadobné obrúčky je potrebné prispôsobiť zásnubným prsteňom. Je potrebné ich zladiť najmä materiálovo.

S rezerváciou obrúčok sa však neponáhľate. Zistite si, kedy je potrebné prísť, aby vám konkrétny model dokázali vyrobiť na mieru. Mohlo by sa stať, že by vám do svadby zhrubli prsty a prstene by ste nenavliekli.

Šaty, topánky, oblek

Následne sa pustite do hľadania svadobných šiat, topánok a obleku. Nikdy to nenechávajte na poslednú chvíľu, keďže ten typ šiat, ktorý sa vám v požičovni páči, môže byť na váš termín už rezervovaný. Až taký problém však nebudete mať pri kúpe spoločenských sandál alebo lodičiek.

Pánom odporúčame sústrediť sa hlavne na výber pánskej spoločenskej obuvi. S oblekom to bude jednoduchšie.

Komentáre ( 0)