Rady pre ženy: Doprajte vášmu telu reštart

21. 02 2020 09:00 | PR článok
Rady pre ženy: Doprajte vášmu telu reštart
Rady pre ženy: Doprajte vášmu telu reštart Foto: RossHelen / Shutterstock.com

Ak chcete nové ročné obdobie začať lepšie, doprajte vášmu telu reštart.

Aj keď tohtoročná zima bola veľmi slabá, mnohých nás toto počasie ubíjalo. Cítime sa bez energie, nemáme chuť na nič a túžime po tom, aby sme sa už konečne cítili lepšie.
Mnohé ženy práve v závere zimy uvažujú o zmene vizáži. Objednávajú sa ku kaderníčkam a chcú s novou sezónou aj zmenu účesu.
 
Ak chcete nové ročné obdobie začať lepšie, doprajte vášmu telu reštart.

Doprajte si bylinkové čaje

Začiatkom februára v mnohých regiónoch Slovenska prepukla chrípková epidémia. Môže za to najmä slabá zima. Ak ste náchylná na chrípku a prechladnutie, pomôžte svojmu telu lepšie bojovať s vírusmi. Doprajte si bylinkové čaje. Odporúčame predovšetkým šalviový čaj, ten je vhodný predovšetkým na boľavé hrdlo.
 
Okrem šalvie si doprajte čaj z pamajoránu, z repíka lekárskeho, lipy malolistej, skorocelu kopijovitého, či materinej dúšky. Na chrípku vám pomôže aj čaj z bazy čiernej.
 
Ak vás ale trápia tráviace problémy zápalového pôvodu, zo všetkých spomenutých bylín vám odporúčame práve repík lekársky. Obsahuje flavonoidy a triesloviny, ktoré majú protizápalové a antioxidačné účinky. Účinky repíka lekárskeho nájdete v rôznych odborných knihách, ale aj na internete. Bronchitída, chronický kašeľ, či bolesť hrdla nemajú proti nemu žiadnu šancu.

Doprajte výživu svojim vlasom

Obdobie nosenia teplých čiapok sa odzrkadľuje na kvalite vlasov. Vlasy sú vysušené, polámané a potrebujú oživenie. Každá kaderníčka vám povie, že na podstrihávanie vlasov by ste mali chodiť aspoň dvakrát do roka. Vlasy tak budú svieže a rýchlejšie vám budú rásť.
 
Na začiatku jari vám preto odporúčame dopriať svojim vlasov výživu. Odporúčame argánový olej, ktorý poskytuje účinnú ochranu proti lámavosti vlasov. Ak vás ale trápi rednutie koruny krásy, skúste overený prípravok na rast vlasov. Iba overené prípravky vám pomôžu vysporiadať sa s padaním vlasov. Nezabúdajte však, že základom je strava. Ak chcete mať zdravé a krásne vlasy, mali by ste viac konzumovať práve tieto potraviny – šošovicu, fazuľu, lososa, vajcia, listovú zeleninu.

Skúste relax vo wellnesse

Ak máte možnosť ísť do kúpeľov alebo wellness centier, práve v závere zimy je tá najvhodnejšia príležitosť. Okrem termálnej vody, ktorá pôsobí blahodárne pre kožu a svalstvo, si doprajte aj masáže, vodoliečbu a termoterapiu. Neobchádzajte ani vírivky. Bublinkujúca voda vám pomôže rozhýbať stuhnuté svalstvo, najmä chrbát a krčnú chrbticu.
 
Vo wellnesse si ale dávajte pozor na preniknutie vírusu HPV do vášho tela. Cez malú otvorenú ranku na chodidlách sa vírus môže dostať do vášho tela a spôsobiť vznik bradavíc. Ak už ale s bradavicami dlhodobo bojujete, odporúčame vám nájsť si kliniku, kde vám odstránia nebezpečné bradavice.
 
Odstrániť bradavice ale môžete aj prikladaním cibule, propolisu, či kúpou prípravkou s obsahom kyseliny salicylovej. Musíte však počítať s dlhodobou liečbou. Výsledok sa nedostaví hneď. Odporúčame vám ale začať s liečbou bradavíc čím skôr, aby vaše chodidlá vynikli v pekných dámskych sandáloch.
 
Doprajte vášmu telu reštart. Začnite posilnením imunity, výživou vlasov, masážami a pobytmi vo wellnesse a samozrejme popracujte na tom, aby ste odstránili nedostatky na koži, napríklad bradavice, či kožné výrastky.
 
 

Komentáre ( 0)