Preventívne opatrenia, ktoré by ste mali urobiť, aby ste sa vyhli prechladnutiu a chrípke

11. 03 2020 09:00 | PR článok
Preventívne opatrenia, ktoré by ste mali urobiť, aby ste sa vyhli prechladnutiu a chrípke
Preventívne opatrenia, ktoré by ste mali urobiť, aby ste sa vyhli prechladnutiu a chrípke Foto: Marsan/shutterstock.com

Zima sa pomaly, ale isto končí. Vonku však máme počasie, ktoré ani zďaleka nepripomína jar.

Ak bývavate často chorí a bojíte sa prechladnutia a chrípky, prečítajte si preventívne opatrenia, ktoré by ste mali urobiť, aby ste sa prechladnutiu a chrípke bez problémov vyhli.

Vrstvite oblečenie

Aj keď väčšina z vás by už najradšej zimné bundy a kabáty dala do najvrchnejších políc šatníkovej skrine, ešte si musíme nejaký čas počkať. Aj keď už máme marec, teploty ešte stále nestúpajú do takých výšok, aby sme mohli schovať zimné bundy a vybrať tenké jarné bundy.

Aby ste sa vyhli prechladnutiu a chrípke, odporúčame vám vrstviť oblečenie. Dámam odporúčame nosenie bavlneného dámskeho body s dlhým rukávom, ktoré chráni chrbát a kríže pred chladom a ženy pred zápalom.

V prípade závažných zdravotných ťažkostí, zápale pľúc, silnej angíne a vysokých horúčok sa môže stať, že budete potrebovať pomoc záchrannej služby.

Nepodceňujte teploty a najmä vietor, ktorý je v prechodnom období medzi zimou a jarou veľmi nepríjemný a môže oslabiť vašu imunitu.

Konzumujte potraviny, ktoré posilnia imunitu

Kupovať vitamíny v lekárni je zbytočné, ak nepodporíte svoj imunitný systém konzumáciou vhodných potravín.

Doprajte si potraviny, ktoré posilnia váš imunitný systém. Odporúčame vám pravidelne jedávať kvalitný domáci med. Napríklad agátový med sa odporúča pri prechladnutí a zápale horných dýchacích ciest. Zároveň posilňuje imunitný systém a chráni pred kašľom. Stafylokoky a streptokoky nemajú proti agátovému medu žiadnu šancu!

Odporúčame konzumovať aj citrusové plody, zázvor, papriku (obsahuje najväčšie množstvo vitamínu C), cesnak, cibuľu, kyslú kapustu, kurkumu, ale aj škoricu, či zelenú listovú zeleninu. Tieto potraviny navyše slúžia aj ako podpora trávenia.

Umývajte si ruky a vyhýbajte sa miestam, kde sa združujú masy ľudí

Vírusovým ochoreniam sa v tomto ročnom období darí, preto ak sa chcete vyhnúť týmto chorobám, umývajte si ruky pravidelne a to kvalitným dezinfekčným prostriedkom. Vždy po príchode z práce alebo zvonku si dôkladne poumývajte ruky. Nezabúdajte na čistenie plôch ako kľučiek, úchytiek, či povrchu mobilných telefónov.

Ak plánujete ísť na kúpeľný pobyt, na lyžovačku, či na wellness pobyt, aj na týchto miestach dbajte na zvýšenú hygienu.

Prechladnutie a chrípka dokáže zamávať s každým z nás, nezávisle od veku a pohlavia. Rizikovými osobami sú hlavne malé deti a starí ľudia, avšak aj ľudia v produktívnom veku s dlhodobo oslabeným imunitným systémom. Vedeli ste ale, že keď sa pri chrípke zníži odolnosť tela, v ústach sa zvýši počet baktérií, ktoré sa stávajú veľmi škodlivé práve pre ústne tkanivá? Nezáleží na tom, či máte vlastné zuby, alebo dobré umelé zuby a zubné náhrady. Baktérie sú nebezpečné pre všetkých nezávisle od toho, v akom stave je chrup.

Robte všetko preto, aby ste sa vyhli prechladnutiu a chrípke. Tieto rady vám v tom môžu pomôcť.


Komentáre ( 0)