Ako zvládnuť ťažké časy a opäť naštartovať svoj biznis?

21. 04 2020 09:00 | PR článok
Ako zvládnuť ťažké časy a opäť naštartovať svoj biznis?
Ako zvládnuť ťažké časy a opäť naštartovať svoj biznis? Foto: ASDF_MEDIA / Shutterstock.com

Súčasná situácia ohľadom vírusu predstavuje pre mnohé podnikateľské subjekty existenčné problémy.

Mnohé firmy mali však aj pred krízou problémy s poklesom predaja. Ako ale zvládnuť ťažké časy a opäť naštartovať svoj biznis?

Popracujte na web stránke

Ak prezentujete svoje podnikateľské aktivity aj na internete, je dôležité skontrolovať a prípadne popracovať na obsahu web stránky. Kvalitný obsah je veľmi dôležitý nielen pre rozbeh, ale aj pre úspešné fungovanie biznisu. Tak, ako ste tvorbu webu zverili skúsenej firme, zverte ju do rúk skúsených odborníkov aj v prípade úpravy obsahu webu. Poskytnite potrebné informácie a nechajte copywriterov, nech vám vytvoria zaujímavý a hlavne pútavý obsah, ktorý prinúti zákazníkov ostať na vašej web stránke.

Buďte v kontakte so zákazníkmi

Aj keď väčšina podnikateľských subjektov teraz komunikuje so zákazníkmi cez sociálne siete, je potrebné byť so zákazníkmi v neustálom kontakte aj osobne. Zamestnajte v kamenných prevádzkach zamestnancov, ktorých práca s ľuďmi baví a sú v tom dobrí. Zároveň je dôležité nadväzovať nové kontakty. To však budú mať na starosti najmä obchodní zástupcovia. Aby ste ale mali prehľad, kde kto kam cestuje, odporúčame vám viesť knihu jázd. Takto zabránite aj tomu, aby zamestnanci využívali firemné autá na súkromné účely.

Ak chcete zvládnuť ťažké časy, buďte neustále so svojimi zákazníkmi v kontakte cez sociálne siete, ako Facebook, či Instagram. Vzhľadom na súčasnú situáciu možno nemôžete byť v priamom kontakte so zákazníkmi, tento stav ale nebude trvať večne a onedlho budete vidieť prichádzať zákazníkov do vašich kamenných predajní a budete im vážiť tovar na obchodných váhach. Keď chcete byť v kontakte so zákazníkmi, práve internet vám v tomto momentálne veľmi pomôže.

Zvýšte ochranu zdravia na pracovisku

Keďže súčasná situácia si to priam vyžaduje, skúste urobiť maximum pre zvýšenie ochrany zdravia na pracovisku. Zamestnancom zabezpečte dezinfekčné prostriedky, poskytnite im ochranné rúška, pracovné rukavice, pracovné odevy, ale aj nové respirátory.

Zamerajte sa aj na zefektívnenie výdaju tovaru, materiálu, a to investíciou do nových vysokozdvižných vozíkov a kvalitných čelustí na balíky, ktoré sú určené na manipuláciu s balíkmi najrôznejších materiálov.

Ak chcete zvládnuť ťažké časy, nezávisle od tejto krízy, a chcete opäť naštartovať biznis, dôležité je zvýšiť kvalitu web stránky, zefektívniť pracovné procesy a hlavne zabezpečiť zamestnancom bezpečné podmienky na vykonávanie práce.

 

Komentáre (0)