Praktické rady, ktoré oceníte pri plánovaní svadby

22. 04 2020 09:00 | PR článok
Praktické rady, ktoré oceníte pri plánovaní svadby
Praktické rady, ktoré oceníte pri plánovaní svadby Foto: Billion Photos / Shutterstock.com

Svadobná sezóna sa pomaly, ale isto rozbieha.

Ak aj vás v najbližších mesiacoch čaká svadba, poradíme vám pár praktických rád, ktoré pri plánovaní, organizovaní svadby určite oceníte.

Klenotníctvo si vyberajte v predstihu

Ako prvé by ste mali vyberať fotografa a toho, kto vám zabezpečí hudbu. Čo sa týka svadobných obrúčok, odporúčame vám hľadať si klenotníctvo, ktoré vyrába a predáva krásne obrúčky v dostatočnom predstihu. Klenotníctiev, zlatníctiev, ktoré sa špecializujú nielen na predaj, ale aj na výrobu obrúčok je mnoho a vybrať si to najlepšie môže byť ťažšie, ako sa vám môže zdať. Keď si už ale nájdete konkrétne klenotníctvo, popýtajte sa, kedy najneskôr je potrebné objednať obrúčky. Objednávanie obrúčok by sa malo riešiť ideálne mesiac- dva pred svadbou. Môže sa totiž stať, že vám prsty zhrubnú, alebo sa naopak stenšia a bude nutná úprava veľkosti. Úprava veľkosti je ale veľký zásah, preto si nechajte poradiť od samotného klenotníctva, kedy by ste si mali prísť objednať obrúčky.

Akú chcete mať výzdobu?

Pri plánovaní svadby je dobré vedieť, akej témy sa plánujete držať. Chcete modernú, či vidiecku svadbu s množstvom folklórnych prvkov? Téme svadby je potrebné prispôsobiť aj výzdobu. Ak máte svadbu v dreveničke, v kolibe, je potrebné sa zamerať skôr na lúčne kvety, vidiecky štýl svadobnej výzdoby, kde budú hrať hlavnú rolu špagátiky, jutové stuhy, výšivky napríklad na behúňoch, ktoré budú na stoloch. Ak máte svadbu v zámku, či v kaštieli, vtedy sa skôr zamerajte na ruže, gypsomilku, pivonky atď. Ihneď po stanovení termínu zájdite do kvetinárstva a dohodnite sa na téme svadobnej výzdoby.

K výzdobe je potrebné zladiť aj svadobnú kyticu, venček do vlasov, svadobné pierka a aj náramky z kvetov pre družičky. Nebolo by zlé, keby ste pre svoje družičky pripravili prekvapenie nie ani tak v podobe náramku z kvetov, ktorý sa berie ako samozrejmosť, ale tričká s vlastnými nápismi, ktoré si môžete vyrobiť pomocou termolisov. Jedná sa o modernú tlačiareň na tričká a potlač si môžete vytvoriť úplne samy. Čo myslíte, potešili by vaše družičky tričká s nápisom „Nevestin tím“?

Vonkajšia terasa a klimatizované priestory

Pri výbere priestorov, kde sa bude konať svadobná hostina, vyberajte také priestory, ktoré sú klimatizované a majú vonkajšiu terasu. Platí to najmä pre svadby, ktoré sú počas hlavnej svadobnej sezóny, čiže od apríla do septembra. Každý hosť si rád vyjde na vonkajšiu terasu, kde si vychutná čerstvý vzduch, slnko, ale aj posedenie. Na vonkajšej terase môžete podávať chladené perlové šampanské, ale aj pivo, ktoré ocenia najmä muži.

Dôležité je, aby priestory boli dostatočne vetrané a ideálne, aby mali klimatizáciu. Oceniť oceníte aj siete proti hmyzu. Nenápadné, ale pritom tak praktické, najmä v letnom období, kedy je hmyz otravnejší viac, než kedykoľvek predtým.

Komentáre (0)