Strávte pohodovú letnú dovolenku v Tatrách

19. 05 2020 09:00 | PR článok
Strávte pohodovú letnú dovolenku v Tatrách
Strávte pohodovú letnú dovolenku v Tatrách Foto: Creative Travel Projects/Shutterstock

Koronakríza zasiahla do života všetkých Slovákov...

Koronakríza zasiahla do života všetkých Slovákov a mnohým výrazne zmenila plány na leto. Vyzerá to tak, že dôsledkom obmedzení v cestovaní a koronakrízy v európskych prímorských štátov budú Slováci dovolenkovať na Slovensku. Viacerí odborníci hovoria, že je ideálny čas spoznať krásy našej krajiny, ktorých je neúrekom. Čo by to bolo ale za leto, keby sme nešli do Tatier? Tatry sú našim symbolom a ročne do nich zavítajú tisíce turistov a rekreantov. Strávte pohodovú letnú dovolenku v Tatrách.

Veľký výber ubytovacích zariadení

V Západných, Vysokých, ale aj Nízkych Tatrách je veľký výber ubytovacích zariadení. Máte možnosť vybrať si z luxusných hotelov, cenovo dostupných hotelov, či moderne zariadených penziónov. Všetko bude závisieť od vašich finančných možností. Ak napríklad hľadáte pekné ubytovanie v Jasnej, máte možnosť vybrať si z luxusnejších hotelov, ale aj z pekných penziónov, ktoré sa nachádzajú priamo v Jasnej.

Veľký výber ubytovacích zariadení vo veľkej miere nahráva práve dovolenkárom. Netreba však príliš vyčkávať na zajednanie dovolenky, pretože sa môže stať, že sa vám neujde voľná izba v hoteli, ktorý ste si vyhliadli.

Vo všeobecnosti je ale záujem o hotely s horskou atmosférou. Nesmie chýbať moderný krb, či masívne drevené schody. Výroba drevených schodov je síce náročnejšia, ale nebol by to horský hotel, keď by nemal krásne drevené schody.

Strava

Ak plánujete väčšinu dovolenky stráviť na turistike, odporúčame skôr moderné penzióny, kde nebudete „viazaný“ na stravu. Pre turistov sú atraktívnejšie pobyty len s večerami, resp. s polpenziou. Výhodou je, ak si ráno pred pobytom v prírode, alebo večer po turistike budete môcť vychutnať chutné jedlo a samozrejme aj kávu ideálne zo slovenskej pražiarne kávy. Viacero ubytovacích zariadení totiž podporuje lokálny trh a kupuje potraviny od lokálnych výrobcov. V Nízkych Tatrách si môžete vychutnať čerstvú bryndzu, liptovské syry, ale aj chutné mäso od lokálnych chovateľov.

Ak ale vašim plánom nie je chodiť na celodenné túry, uprednostnite ubytovanie s plnou penziou. To ale neplatí, ak chcete skúsiť miestnu gastronómiu.

Ak ale plánujete na pobyte tráviť viac času v hoteli, napríklad vo wellnesse, či bazénoch, objednajte si pobyt v luxusnejších hoteloch s wellnessom a bazénmi. Vtedy si ale nezabúdajte k batožine pribaliť pohodlné dvojdielne dámske plavky, pánske plavky, či detské plavky (ak s vami cestujú aj deti).

Aktivity

V Tatrách sa ale okrem turistiky a oddychu vo wellnesse môžete venovať aj bicyklovaniu, behu, ale aj iným pohybovým aktivitám.

Čo si ale pozrieť v Tatrách? V Nízkych odporúčame vyviesť sa lanovkou pod Chopok, ísť na Ďumbier, alebo si pozrieť krásne Vrbické pleso. V Západných odporúčame pozrieť Juráňovú dolinu, skanzen v Zuberci, ale aj Roháčske plesá. Vo Vysokých Tatrách odporúčame prechádzku k Popradskému Plesu, prechádzku okolo Štrbského Plesa, Hrebienok a návštevu najznámejších horských chát, či útulní – Rainerova útulňa, Zamkovského chata, či Chata pod Rysmi a Téryho chata.

Bezpečné parkovanie

Pri výbere ubytovacieho zariadenia sa informujte aj o tom, či je v cene ubytovania zahrnuté aj parkovanie. Môže sa stať, že niekde si za parkovanie budete musieť platiť. A aj v tomto prípade platí, že pred odchodom do hôr si dajte skontrolovať auto v servise. Nezabúdajte ani na dobré autoalarmy, ktoré majú vaše auto chrániť pred odcudzením.

Komentáre ( 0)