Praktické tipy pri zariaďovaní obývačky

21. 07 2020 09:00 | PR článok
Praktické tipy pri zariaďovaní obývačky
Praktické tipy pri zariaďovaní obývačky Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Máme pre vás praktické tipy, ktoré pri zariaďovaní obývačky oceníte.

Zariaďovanie interiéru si vyžaduje prípravy. V dostatočnom predstihu si musíte spraviť prieskum v predajniach s nábytkom a bytovým textilom, aby ste vedeli, čo s čím kombinovať.

Každý z nás si túži zariadiť interiér moderne. Ak sa púšťate do zariaďovania obývačky, poprípade kompletnej rekonštrukcie obývačky, máme pre vás praktické tipy, ktoré pri zariaďovaní obývačky oceníte.

Lacná a kvalitná podlaha

Ak začínate kompletne rekonštruovať túto miestnosť, nanovo zariaďovať, mali by ste začať od podlahy. Medzi kvalitné a pritom pomerne lacné podlahy patrí aj laminátová podlaha. Môžete si ju vybrať v rôznych dekoroch dreva, pritom nebudete platiť tak veľa peňazí.

Je to protišmyková podlaha, ktorá nie je náročná na údržbu a práve preto si ju čoraz viac ľudí vyberá. Vyberte si lacnú laminátovú podlahu, ktorá je kvalitná a má dlhú životnosť a budete mať pokoj na ďalšie roky. Žiadne menenie podlahy vám hroziť nebude.

Čo sa týka farebného prevedenia, to je potrebné ladiť hlavne s nábytkom, v tomto prípade s obývacou stenou, poprípade komodou. Ak máte v obývačke aj krb, nezabúdajte, že v okolí krbu by mala byť dlažba. Pri krbe býva položené aj krbové náradie a tým by ste mohli túto laminátovú podlahu poškriabať.

Výber sedačky

Pri zariaďovaní obývačky je veľmi dôležité vybrať si správnu sedaciu súpravu. Výber je potrebné prispôsobiť predovšetkým priestorom. Sedačka by sa mala vyberať ako prvá a nej by sa malo prispôsobiť ostatné vybavenie obývačky, aj obývacia stena.

Ak ste si nenašli žiadnu, ktorá by vám vyhovovala, je možné si dať vyrobiť sedaciu súpravu na mieru. Sedacie súpravy na mieru nám umožňujú prispôsobiť si nielen veľkosť, ale aj farbu a typ poťahovej látky. Výroba sedačky na mieru má nespočetne veľa výhod. Získate ale originál, ktorý nikto iný mať nebude.

Ak ale chcete nadčasovú sedačku, odporúčame vám uprednostňovať farebne neutrálne sedačky - svetlú sivú, tmavú sivú, béžovú, hnedú, smotanovú. Ak ale chcete farebnú, vyberajte petrolejovú, bordovú, či kaki zelenú.

K sedačke budete ladiť aj dekoračné vankúše. Ak ale máte dostatok dekoračných vankúšov, ale poťahové látky sú už dosť znehodnotené, objednajte si nové dekoračné látky metráž a dajte si ušiť nové obliečky na dekoračné vankúše. Ak ste dostatočne zruční, môžete si ušiť obliečky aj sami.

Minimum dekorácií a kvalitné tienenie

Moderne zariadené obývačky by mali mať minimum dekorácií a skôr by ste sa mali zamerať na výber kvalitného tienenia. Pekným tienením do moderných rodinných domov môžu byť moderné vonkajšie rolety. Ochránia interiér, aj obývačku, pred priamym slnkom a chránia aj pred zvyšovaním interiérovej teploty.

 

Komentáre ( 0)