Užite si posledný letný mesiac v zdraví

20. 08 2020 09:00 | PR článok
Užite si posledný letný mesiac v zdraví
Užite si posledný letný mesiac v zdraví Foto: shutterstock.sk

Leto je v plnom prúde a s príchodom prvých augustových dní dorazilo k nám pravé letné počasie.

Viaceré rodiny práve v týchto dňoch dovolenkujú niekde pri vode, alebo vymýšľajú iné zaujímavé aktivity, len aby ich deti nesedeli celý čas za počítačmi a pri počítačových hrách.

Keďže sa nám začal posledný letný mesiac a teploty sú práve počas augusta najvyššie, dávajte si pozor na zdravie a užite si posledný mesiac v zdraví.

Ochrana hlavy

Práve počas horúcich letných je veľmi dôležité chrániť si hlavu. Chrániť by si ju mali predovšetkým deti a starší ľudia, ktorí sú rizikovou skupinou. Ochrana hlavy je veľmi dôležitá a účinná ochrana pred úpalom, ktorý spôsobuje silné bolesti hlavy, dehydratáciu a zimnicu.

Ochranu hlavy odporúčame mať počas celého pobytu na slnku a aj vtedy, keď budete sedieť na okraji bazénového lemu a máčať si nohy v bazéne.

Akú ochranu hlavy si brávať? Na turistiku odporúčame nosiť šiltovky, či šatky. K vode oceníte slamené klobúky. Vždy majte v kabelke pri sebe nejakú ochranu hlavy, inak riskujete úpal a srdcovú slabosť.

Dostatočný príjem tekutín

Ak si chcete užiť posledný letný mesiac v zdraví, odporúčame vám nosiť si vždy so sebou dostatočný príjem tekutín. Ak si nosievate so sebou KeepCup, dávajte si namiesto horúcej kávy mierne vychladenú kávu. Z horúcej kávy vám bude teplejšie. Ľadová káva vám obarí hrdlo a váš organizmus prehreje. Ľadové nápoje sa vo všeobecnosti vôbec neodporúčajú, pretože telo sa voči nim začne automaticky brániť tým, že začne zvyšovať telesnú teplotu a vám bude viac teplo. Odporúčame piť čistú vodu, poprípade studený bylinkový čaj.

Obmedzte pohyb na slnku medzi 11:00 a 15:00

Počas tohto časového obdobia je slnko najsilnejšie a väčšina lekárov odporúča vyhýbať sa priamemu slnku. Najmä deti a starší ľudia by sa mali chrániť a v tomto čase sa zdržiavať skôr v interiéri. Ak vaše deti chodievajú na denné letné jazykové tábory, odporúčame vám upozorniť ich, aby sa v tomto čase schovávali v tieni a ak by nebola iná možnosť, aby na sebe mali pokrývku hlavy a so sebou nosili fľašu vody.

Užite si posledný letný mesiac v zdraví a dodržiavajte všetky tieto rady. Ak sa aj budete hrať so svojimi deťmi na záhrade, trebárs s elektrickými autíčkami pre deti, myslite na pitný režim, ochranu hlavy a vyhýbajte sa priamemu slnku cez najväčší úpek.

Zdravie máme len jedno a preto by sme si ho mali chrániť.

Komentáre (0)