Tipy pre podnikateľov, ako byť konkurencieschopní a dosahovať zisky

17. 09 2020 09:00 | PR článok
PR článok
PR článok Foto: Rawpixel.com/shutterstock.com

Koronakríza zasiahla nielen spoločenský život, ale aj podnikateľský sektor. Jar bola pre podnikateľov kritická a viaceré firmy dosahovali nízke, resp. nulové zisky.

Aj keď situácia sa pre podnikateľský sektor od jari výrazne zlepšia, druhá vlna pandémie je tu a je nutné urobiť všetko pre udržanie firmy. Ako byť ale stále konkurencieschopní a dosahovať zisky v tejto nepriaznivej situácii?

Využite služby marketingovej agentúry

V súčasnosti je prakticky nemožné nebyť online. V online priestore nakupujeme, hľadáme informácie, hľadáme firmy, ktoré by nám poskytli konkrétny produkt/službu.

Ak teda chcete byť konkurencieschopní, je potrebné vyhľadať si skúsenú agentúru, ktorá vám pomôže zviditeľniť sa v online priestore. Pre podnikanie sú marketingové služby potrebné, nevyhnutné. Reklamná a marketingová agentúra vám poskytne okrem správny účtov na sociálnych sieťach aj správu PPC kampaní, SEO optimalizáciu a audit web stránky.

Služby marketingovej agentúry by ste mali vyhľadať ihneď po založení firmy. Ak už ale podnikáte a zatiaľ s ňou nespolupracujete, práve toto môže byť príčinou poklesu tržieb a záujmu klientov o vaše služby, či produkty. Môžete mať moderné zariadené kancelárske priestory s výkonnými počítačmi, tlačiarňami, či kvalitnými tonermi Xerox, ale ak nenapredujete v online priestore, vaše podnikanie to negatívne pocíti takmer okamžite.

Vyberte si bezpečný a zároveň rýchly spôsob prepravy

Preprava tovaru a komponentov potrebných na výrobu finálnych produktov je veľmi dôležitá súčasť podnikania. Práve nevhodný výber prepravnej spoločnosti, ktorá bude mať na starosti logistiku tovarov, vám môže spôsobiť výrazny pokles objednávok a aj zákazníkov.

Ak chcete byť konkurencieschopní a dosahovať zisky, vyberte si bezpečný a zároveň rýchly spôsob prepravy. Za najbezpečnejší a zároveň rýchly spôsob prepravy sa považuje letecká preprava. Môžete ňou prepravovať aj tovar, ktorý je náchylnejší na skazu a zároveň sprístupňuje vzdialené trhy.

Poďakujte svojim obchodným partnerom za spoluprácu

Dobré vzťahy s obchodnými partnermi majú vplyv na konkurencieschopnosť vašej firmy a preto je potrebné poďakovať svojim obchodným partnerom za spoluprácu. Darčeky pre firmy nemusíte posielať len na Vianoce, ale aj mimo týchto významných sviatkov. Ukážte svojim obchodným partnerom, že vám na nich záleží. Dobré vzťahy s obchodnými partnermi automaticky znamenajú predĺženie spolupráce.

Poskytnite zamestnancom možnosť neustále sa vzdelávať

Vzdelávanie má výrazný vplyv pre napredovanie každého z nás. Ak chcete byť konkurencieschopní a chcete dosahovať zisky, poskytnite zamestnancom možnosť neustále sa vzdelávať. Či už to budú jazykové pobyty na Malte na zdokonalenie angličtiny, alebo kurzy zamerané napríklad na zdokonalenie počítačových znalostí, bude záležať na vás. Takéto „bonusy“ zo strany zamestnávateľov ocenia všetci zamestnanci, pretože im to umožní upevniť si pozíciu vo firme. Dobre vzdelaní zamestnanci budú vašu firmu poháňať vpred.

Komentáre (0)