Ako užitočne tráviť voľné chvíle počas zimného obdobia?

09. 12 2020 09:00 | PR článok
Ako užitočne tráviť voľné chvíle počas zimného obdobia?
Ako užitočne tráviť voľné chvíle počas zimného obdobia? Foto: FXQuadro/Shutterstock.com

Skoré stmievanie, pochmúrne počasie a nízke teploty charakterizujú zimné obdobie.

Skoré stmievanie, pochmúrne počasie a nízke teploty charakterizujú zimné obdobie. Najkrajšie je vtedy, keď mrzne a vonku je malá vrstva snehovej pokrývky. Keď je však zamračené, padá dážď so snehom, necítime sa práve komfortne.

Počas zimného obdobia máme tendenciu viac času tráviť v interiéri. Ako ale užitočne tráviť voľné chvíle počas zimného obdobia?

Skúste si doma zacvičiť

Práve počas zimy máme minimum pohybu, preto vám odporúčame, ak vám to čas dovolí, cvičievať na pravidelnej báze. Potrebovať k tomu budete len jednoduché, základné cvičiace pomôcky a samozrejme aj športové Nebbia tričko, ktoré je vhodné na intenzívnejšie, ale aj menej intenzívne cvičenie.

Odporúčame vám kúpiť si posilňovacie gumy, protišmykové podložky na cvičenie, alebo napríklad fit loptu. Muži ocenia aj hrazdy, či činky.

Ak si ale chcete posilniť zadok a nohy, odporúčame vám aj cvičenie na schodoch. Ak máte nové moderné schody, tak si dávajte pozor, aby ste si ich nepoškriabali nevhodnou obuvou.

Aj takéto cvičenie vám pomôže spevniť telo a dobehnúť zameškané.

Čítajte knihy

Ak ste počas roka nemali moc času na čítanie kníh, tak zima je tým najvhodnejším obdobím. Popri prezeraní prehľadu správ dňa si môžete do rúk vziať aj knihu, ktorú buď máte rozčítanú, alebo sa na ňu už dlho chystáte.

Stačí, ak si vytvoríte pohodlie pri čítaní kníh. Postačí vám teplá deka, šálka horúceho čaju, či dobrej kávy. K čítaniu ale potrebujete aj dobré svetlo.

Stavajte puzzle

Trénovanie pamäti a jemnej motoriky dokážeme aj pri stavaní puzzle. Ak ste si objednali nové puzzle a ešte ste sa nepustili do stavania, odporúčame vám využiť voľný čas počas zimného obdobia. V online obchodoch, kde predávajú puzzle, môžete nájsť okrem detských puzzle aj puzzle pre dospelých. Stačí si len vybrať obraz, ktorý vás najviac zaujme.

Stavanie puzzle je aktivita na viac dní, preto vám odporúčame puzzle stavať na podložku, aby ste si mohli postavené dieliky jednoducho presunúť na miesto, kde vám nebudú zavadzať. Postačí vám hrubší kartónový papier.

Chodievajte na prechádzky do prírody

Čerstvý vzduch je pre náš organizmus a predovšetkým pre náš imunitný systém veľmi dôležitý, preto by sme aj napriek chladnému ročnému obdobiu nemali podceniť pobyt v prírode. Prechádzky do prírody vám pomôžu dokonale zregenerovať a zabudnúť na všetky starosti. Dôležité je ale nepodceniť obliekanie. Kým maličké bábätká by ste mali dávať do oteplených detských fusakov, vy by ste nemali zabúdať na termo oblečenie.