Overené spôsoby, ako sa zbaviť únavy v zimnom období

14. 01 2021 09:00 | PR článok
Overené spôsoby, ako sa zbaviť únavy v zimnom období
Overené spôsoby, ako sa zbaviť únavy v zimnom období Foto: Krakenimages.com/Shutterstock.com

S príchodom nového roka si väčšina z nás dáva novoročné predsavzatia, ktoré sa snaží dodržať.

Vianočné sviatky máme za sebou, začal sa nám nový rok a aj keď našu krajinu ovplyvňuje pandémia koronavírusu, snažíme sa aj v nie tejto príliš priaznivej dobe myslieť pozitívne. Keďže však naďalej pretrváva zima, mnohí z nás práve teraz pociťujú únavu. Ako sa ale počas zimného obdobia zbaviť únavy?

Trávte čas na čerstvom vzduchu v prírode

Posilňovanie imunity v tomto ročnom období, obzvlášť teraz, keď nás trápi nebezpečný vírus, je veľmi dôležité a preto ak sa chcete zbaviť únavy, trávte veľa času na čerstvom vzduchu v prírode. Ak sa cítite často unavení, vyčerpaní a chce sa vám spať, práve čerstvý vzduch v prírode vám doplní chýbajúcu energiu a zbaví vás únavy. Pár dní mimo miest, mimo smogu dobre padne každému z nás, preto hneď ako to bude možné, zajednajte si ubytovanie v krásnej prírode a chodievajte na čerstvý vzduch.

Dokonale zrelaxujete predovšetkým na čerstvom vzduchu v Tatrách. Ak máte vytipované nejaké moderné ubytovanie v Tatrách, ihneď ako sa opatrenia uvoľnia, zajednajte si tam ubytovanie. V zime sú Tatry čarovné, krásne a niet nad to, keď vám tatranské mrazy vyštípu líca.

Tráviť čas môžete aj v lese kúsok od vášho mesta, či dediny, kde žijete. Je lepšie ísť do častí, kde necítite výfukové plyny. Aj keď dnes má skoro každé auto účinný filter pevných častíc, čerstvý lesný vzduch mestský vzduch určite nikdy nevynahradí.

Používajte esenciálne oleje

Esenciálne oleje dokážu efektívne bojovať s únavou. Môžete si kúpiť esenciálne oleje s guľôčkovým aplikátorom, ktoré si budete aplikovať na spánkovú oblasť, krk, ale aj k nosným dierkam. Únavu viaceré esenciálne oleje dokážu odstrániť takmer okamžite, preto ich odporúčame nosiť v dámskej kabelke, resp. v pánskej taške. Kedykoľvek vás únava zaskočí, vtedy vám tieto esenciálne oleje dokážu pomôcť.

Esenciálne oleje môžete používať aj do kúpeľa. Ak sa kúpete vo vani, odporúčame vám pár kvapiek kvapnúť do horúcej vody. V prípade, že používate sprchové kúty a sprchujete sa, môžete si tieto esenciálne oleje kvapnúť do difúzera, či napríklad aromalampy.

Pite dostatok tekutín

Únavu môže spôsobovať aj dehydratácia, preto sa snažte piť dostatok tekutín. Aj keď v zime nemáme tendenciu piť veľké množstvo tekutín, denne by sme mali vypiť 2-2,5 litra tekutín, do ktorých samozrejme nezaratávame kávu, či energetické nápoje.

Ak v lete športujete, chodievate napríklad na svojom bicykli s kvalitnou odpruženou vidlicou, pri tejto športovej aktivite máte pri sebe dostatok tekutín. Skúste však potrebné množstvo tekutín piť aj v zime. Uvidíte, že problémy s únavou zmiznú.