Chcete, aby sa vašej firme darilo? Držte sa týchto pravidiel

12. 02 2021 09:00 | PR článok
Chcete, aby sa vašej firme darilo? Držte sa týchto pravidiel
Chcete, aby sa vašej firme darilo? Držte sa týchto pravidiel Foto: UfaBizPhoto/Shutterstock.com

Podnikateľské prostredie sa neustále mení a za posledné mesiace sme si mohli všimnúť, že sa zvýšil záujem firiem o predaj cez eshopy.

Pandémia koronavírusu, ktorá zužuje nielen Slovensko, ale aj ostatné štáty sveta, mení celý podnikateľský sektor a mnohé firmy sú na pokraji svojich síl a hrozí im ukončenie podnikania. Chcete, aby sa vašej firme darilo? Držte sa týchto pravidiel.

Klaďte dôraz na ochranu životného prostredia

V súčasnej dobe, kedy sa kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia, by sa týmto smerom mali uberať aj firmy. Ochrana životného prostredia pri fungovaní firmy, čiže pri výrobnom, skladovom, ale aj expedičnom procese je veľmi potrebná, ak si chceme udržať životné prostredie v prijateľnom stave. Pomôcť v nastavení pravidiel a ich dodržiavaní vám vie aj certifikát environmentu, ktorý je známy pod označením ISO 14001. Tento certifikát je pre vás, ale aj pre vašich zákazníkov, či dodávateľov zárukou, že vaša firma dodržiava zásady ochrany životného prostredia.

Dnes si tento certifikát všíma veľa zákazníkov, nakoľko téma ochrany životného prostredia je aktuálna. Všímajú si to napríklad firmy, ktoré vyrábajú a predávajú priamočiare pohony a rôzne iné súčiastky do automobilov, ale aj rôzne firmy, ktoré predávajú napríklad pomôcky do domácnosti.

Chráňte zdravie zamestnancov kvalitnými ochrannými pomôckami

Aby sa vašej firme darilo, je potrebné, aby ste chránili zdravie zamestnancov kvalitnými ochrannými pomôckami. V pravidelných intervaloch je potrebné poskytovať zamestnancom nové montérky, pracovné rukavice, pracovnú obuv a iné ochranné pracovné pomôcky, ktoré zamestnanec pri práci potrebuje.

Ochranné pracovné pomôcky sa po čase opotrebujú a preto je potrebné ich meniť v pravidelných intervaloch.

Nech už sa jedná o zamestnancov, ktorí obsluhujú vysokozdvižné vozíky, alebo zamestnancov, ktorí obsluhujú stroje, ktoré vyrábajú finálny produkt, ochrana ich zdravia by mala byť vašou prioritou. Ak chcete, aby sa vašej firme darilo, bez ochrany zdravia zamestnancov a tým aj vytvorenia ideálnych bezpečných podmienok na prácu by sa vám to nepodarilo.

Okrem ochrany zdravia zamestnancov je potrebné chrániť aj vybavenie firmy. Pravidelne servisujte stroje potrebné na výrobu produktov a nezabúdajte ani na kontrolu hasiacich prístrojov a hydrantov.