Ktoré dámske kabelky budú trendy v roku 2021?

23. 02 2021 09:00 | PR článok
Ktoré dámske kabelky budú trendy v roku 2021?
Ktoré dámske kabelky budú trendy v roku 2021? Foto: Nesolenaya Alexandra/Shutterstock.com

Márne by sme hľadali ženu, ktorej šatník obsahuje len jednu kabelku. Ak hľadáte nový model na rok 2021, ste tu správne.

Aké kabelke sú IN v tomto roku?

Aj keď momentálne naše outfity nemáme kde veľmi predviesť, a tak ich až tak neobnovujeme, kabelky potrebujem takmer stále. Či už do obchodu, do práce, s deťmi do škôlky či k lekárke.

Všetci túžime po tom, aby naše obľúbené kúsky aj v roku 2021 uzreli denné svetlo a boli vystavené zvedavým pohľadom. Ak hľadáte inšpiráciu, nemusíte sledovať len svetové značky či módne časopisy. Postačí vám Instagram alebo Google.

Minulý rok vo veľkom fičala značka Bottega Veneta, taliansky módny dom, ktorý okrem dokonalých parfumov, poznáte možno vďaka oblečeniu alebo kabelkám. Ich kabelky sú z remeselne spracovanej výraznej kože. Rovnako je pre nich typické preplietanie kožených pásov a minimalistický design. Logo však na kabelke budete hľadať len márne.

Trendové kabelky pre výrazné dámy, ale aj ženy, ktoré preferujú nenápadnosť a eleganciu, nájdete aj tu: https://ccc.eu/sk/kabelky/damske-kabelky. V CCC môžete nakupovať online aj osobne (dúfame, že čoskoro) kúsky rôznych značiek na jednom mieste.

Trendy v dámskych kabelkách

Dnes sa trendy opäť vracajú k minimalizmu. A elegancii. Kabelky od Bottegy sú krásne, ale občas farebne extravagantné, a preto nesedia každej žene. Farbám tohto roku vládnu neutrálne odtiene, ktoré jednoducho doladíte k obľúbenému outfitu:

· čierna

· biela

· béžová

Obávať a vyhýbať sa nemusíte ani pastelovým farbám v podobe mentolovej, orgovánovej, žltej alebo púdrovo-ružovej.

A aký tvar dámskej kabelky zvoliť v roku 2021?

Ako pri farbách, tak aj pri tvare kabeliek 2021 hrá prím jednoduchosť. Krátke držadlo a hobo tvar. Kabelku držíte v ruke, alebo ju môžete nosiť na ramene. Hobo kabelka vyzerá ako polmesiac, pre niekoho ako francúzska bagetka. Je typicky mäkká, aby ste ju mohli pohodlne nosiť aj pod pazuchou.

A práve ucho kabelky je to, čím sa môže vaša taška odlíšiť od ostatných. Hrubý a výrazný retiazkový popruh je veľmi trendy. Obyčajnú kabelku totiž dokáže premeniť na kvalitný módny doplnok. Ak hľadáte niečo výrazné, určite voľte hrubšiu retiazku. Naopak keď ste skôr jemná, tenká retiazka bude pre vás tou pravou. Takúto elegantnú kabelku potom možno využijete aj ako večernú.

Kabelky pre profesionálky

Neobávajte sa ani typických business kabeliek. Tie môžeme nazývať aj timeless taškami, nakoľko v kancelárii budú vždy in. Okrem toho sú aj veľmi praktické a hodia sa ako k štýlu business casual, tak aj ku inovatívnejším nápadným outfitom do kancelárie.

Kabelka v štýle peňaženky s vintage nádychom

Vintage je jedným z obľúbených štýlov ako vo svete módy, tak napríklad aj v interiérovom designe. Ide jednoducho o kúsky, ktoré už čo-to prežili (alebo aspoň tak vyzerajú) a nesú v sebe príbeh. Ak naše staré mamy šli na spoločenskú udalosť, niesli zo sebou plochú kabelku s magnetickou sponou na vrchu, ktorá pripomína skôr dnešné peňaženky. Tieto kabely sú však stále IN. Svojou eleganciou a štýlom vás prenesú rovno do romantických ulíc Paríža.

Tie, ktorým netreba veľa - mikro kabelky

Ak vám do práce, alebo inde, stačí minimum veci, potom sú pre vás ideálne mikro kabelky, ktoré len chytíte do ruky. Trendy roku 2021 prinášajú novinku: kabelky/púzdra na krk. Áno, tie ktoré sa nosili spolu s rozmachom mobilných telefónov. Dnes ich však nájdete na svetových mólach, od najznámejších návrhárov v prevedeniach s nádhernými retiazkami. Tak budete mať šperk a kabelku v jednom.