Star Oteckov Oliver Oswald je ambasádorom duálneho vzdelávania

31. 03 2021 09:00 | PR článok
Oliver Oswald
Oliver Oswald Foto: dm dogerie markt

Herec však nedisponuje len hereckým talentom, ale angažuje sa aj v iných pracovných oblastiach.

Patrí k najžiadanejším „detským“ hviezdam na Slovensku a známy je najmä zo seriálu Oteckovia. Herec Oliver Oswald (20) však nedisponuje len hereckým talentom, ale angažuje sa aj v iných pracovných oblastiach. Najnovšie sa stal ambasádorom duálneho vzdelávania vďaka spolupráci so spoločnosťou dm drogerie markt.

Niet najmenších pochýb, že Oliverove úspechy na slovenských obrazovkách sú obrovskou inšpiráciou pre mladých ľudí. Herec, ktorému sa darí však nemyslí iba na svoju kariéru. Snaží sa k úspechom motivovať aj ďalších. Duálne vzdelávanie považuje za veľmi užitočný spôsob, ako si môžu žiaci už počas školy zabezpečiť úspešný štart svojej budúcej pracovnej kariéry. Aj preto neváhal a kývol na ponuku stať sa novou tvárou projektu duálneho vzdelávania dm drogerie markt. „Keďže som bol študentom gymnázia, nemal som možnosť zažiť duálne vzdelávanie. Je pre mňa veľmi zaujímavé ako sa teória môže spájať s praxou,“ hovorí Oliver Oswald, ktorý sa do úlohy ambasádora vžil od prvej chvíle a zároveň jedným dychom dodáva, že práca so žiakmi stredných škôl ho veľmi baví. Keďže sám už nie je študentom, môže sa tak aspoň nachvíľu „vrátiť“ späť do svojich študentských čias.

Škola ako zábava

Ako sám herec prezradil, najväčším prekvapením tejto spolupráce bol pre neho fakt, že učenie môže byť pre študentov zábavou. „Osobne som to veľmi nezažil, pretože som študoval nezáživné veci, ktoré som nevedel aplikovať do života. Ale na duálnom vzdelávaní je najlepšie, že to, čo sa študenti naučia v škole, môžu na druhý týždeň aplikovať do praxe. Alebo naopak,vysvetľuje mladý ambasádor. Študenti získajú pri praktickej výuke nielen dôležité skúsenosti v oblasti svojho budúceho pracovného zamerania, ale aj strávia príjemný čas so svojimi spolužiakmi, s ktorými sa spoločne učia tímovej práci a zodpovednosti za spoločný výsledok, zlepšujú si svoje prezentačné zručnosti a vrodené schopnosti.

image001 - kópia.jpg
Foto: dm drogerie markt
 

Prvoradé je byť prirodzený

V dnešnej dobe sa na prvé miesto kladie najmä vysokoškolské vzdelanie. Ale vďaka duálnemu vzdelávaniu s dm majú absolventi strednej školy, ktorí nechcú pokračovať v štúdiu na vysokej škole istotu pracovnej ponuky a nemusia sa báť, že skončia na úrade práce.Oliver zdôrazňuje, že na prvé miesto v živote by sme mali klásť to, aby sme ostali sami sebou a nenútili sa do úloh, ktoré si myslíme, že od nás očakáva spoločnosť. „Jediná vec, ktorá je v živote dôležitá, je byť šťastný. Je úplne jedno čo vás bude robiť šťastným. Môže to byť cestovanie, práca, peniaze, rodina - jednoducho čokoľvek. Musíte pri tom zotrvať a žiť s pocitom, že keď na druhý deň skončíte na smrteľnej posteli, tak si poviete, že ten život bol pecka dobrý,“ myslí si Oliver. A my s ním plne súhlasíme. Život mám predsa iba jeden.

www.dm-jobs.sk