Tipy a triky, ako si zariadiť moderný byt

21. 04 2021 09:00 | PR článok
Tipy a triky, ako si zariadiť moderný byt
Tipy a triky, ako si zariadiť moderný byt Foto: Photographee.eu/shutterstock.com

Ak ste si kúpili holobyt, resp. starší byt, ktorý plánujete kompletne rekonštruovať, ako si ho zariadiť?

Dostupnosť bývania je dlhodobo veľmi zlá a vidieť to predovšetkým vo veľkých mestách, resp. v krajských mestách. Najviac zdražujú nehnuteľnosti predovšetkým v Bratislave, v Košiciach a v Žiline, čo potvrdili aj nedávne údaje o pohybe cien nehnuteľností.

Ak ste si kúpili holobyt, resp. starší byt, ktorý plánujete kompletne rekonštruovať, ako si ho zariadiť? Ponúkame vám praktické tipy a triky, ktoré pri zariaďovaní moderného bytu určite oceníte.

Oslovte skúsené interiérové štúdio

Zariadiť moderný byt si vyžaduje znalosti v oblasti interiérového dizajnu. Keďže sa jedná o kompletnú rekonštrukciu nehnuteľnosti, bude potrebné dostatočné množstvo financií a len málokto chce, aby financie potrebné na rekonštrukciu boli minuté na zbytočnosti, resp. na zariadenie, ktoré sa k sebe nehodí, či nie je dostatočne kvalitné a moderné.

Ak si chcete zariadiť moderný byt, oslovte skúsené interiérové štúdio, či už skúsené interiérové štúdio z Bratislavy, alebo z iných slovenských miest. Pri výbere sa riaďte recenziami a projektami, ktoré majú zverejnené aj na svojich web stránkach.

Interiérové štúdio vám vytvorí návrh interiéru a od vás bude záležať, či sa ho budete striktne držať, alebo niektoré veci predsa len pozmeníte.

Kvalitné podložie a nadčasová podlaha

Ak si chcete zariadiť moderný byt, nesmiete zabúdať na kvalitné podložie pod podlahu. Môžete zvoliť veľmi praktický anhydritový poter. Dôležité je, aby bol podklad pevný a rovný.

Moderný byt musí mať nadčasovú podlahu. Osloviť vás môžu parkety Herringbone. Parkety rybia kosť si určite pamätajú aj staršie generácie. Tieto podlahy sú opäť v móde a kvalitou konkurujú tým najlepším podlahám na trhu.

Ak vás oslovil minimalistický dizajn, tieto parkety sa vám do interiéru budú hodiť. Pozor ale na farebné prevedenie. To by malo ladiť s interiérovými dverami. Odporúčame skôr ale uprednostňovať svetlejšie odtiene hnedej.

K týmto parketám sa perfektne hodia stoly, ktoré majú stolové nohy kovové. Kombinácia moderných parkiet Herringbone, kovových stolových nôh a drevenej dosky stola je moderná kombinácia, ktorá je veľmi obľúbená. Pokiaľ si jedálenskú časť zariaďujete v obývačke, odporúčame vám dať pod stôl aj moderný svetlý huňatý kusový koberec.

Svetlý minimalistický nábytok a minimum dekorácií

V modernom byte k parketám kombinujte svetlý minimalistický nábytok. Do obývačky umiestnite sedačku, ktorej výplň je z dobrého molitanu, ideálne v sivom prevedení. Ak vám príde svetlá sivá nudná, jednoducho si ju oživíte farebnými dekoračnými vankúšmi.

S dekoráciami to príliš nepreháňajte. Odporúčame geometrické dizajnové drevené dekorácie (napr. písmená) a určite nepohrdnite klasickými dizajnovými bielymi keramickými vázami.

Určite si však dajte záležať na výbere tieniacej techniky. Kým niekomu sa môžu páčiť luxusné rolety, niekto zase uprednostní dlhé dekoračné závesy. V tomto je výber na vás.