Zariaďte si svoje bývanie novým nábytkom podľa vašich predstáv

23. 04 2021 09:00 | PR článok
Zariaďte si svoje bývanie novým nábytkom podľa vašich predstáv
Zariaďte si svoje bývanie novým nábytkom podľa vašich predstáv Foto: JP3D/Shutterstock.com

Kto by sa nepotešil kúpe novej veci, hoci by išlo niekedy aj o maličkosť?

Kto by sa nepotešil kúpe novej veci, hoci by išlo niekedy aj o maličkosť? Určite každý z nás! Nielen deti, ale aj my, dospelí. A pokiaľ ide o náš príbytok, v ňom sa chceme všetci cítiť čo najpríjemnejšie a najpohodlnejšie. Keď si zariaďujeme vlastné bývanie, tak si väčšinou kupujeme nový nábytok do jednotlivých miestností. Pravdepodobne najviac si dáme záležať na starostlivom výbere a kúpe nábytku do obývačky či do spálne. Obývačka je viac-menej reprezentatívnou miestnosťou, v ktorej hostíme návštevy a spálňa je miestom nášho oddychu, relaxu i spánku. Aj z toho dôvodu by sme mali nábytok do týchto miestností vyberať starostlivo a s rozumom.

Vyberte tú, do ktorej dáte všetko potrebné

Či bývate v rodinnom dome, alebo v byte, rozhodne nikomu nechýba v domácnosti aspoň jedna skriňa a väčšinou ich máme všetci viacero. „Zdobia" naše chodby, obývačky a, samozrejme, spálne.

V súčasnosti si mnohí potrpia na výber kvalitných a štýlových skríň, aby ladili s ostatným nábytkom v danej miestnosti svojím prevedením i dizajnom. Samozrejme, rozhodujúcimi faktormi sú aj iné parametre ako napríklad veľkosť skrine - jej rozmery. To už je veľmi individuálne, záleží aj na veľkosti danej izby, v ktorej bude skriňa umiestnená.

shutterstock_1233108568.jpg
Foto: All About Space/Shutterstock.com
 

Čo sa týka farebného prevedenia, veľmi elegantným riešením môže byť spojenie tmavšej skrine s posteľou bledšej farby alebo naopak. Rovnako štýlovo pôsobí v miestnosti skriňa v kombinácii dreva so zrkadlom, ktorá spĺňa aj praktický účel. Vnútorné prevedenie skrine je tiež variabilné, vyberáme si ho podľa toho, koľko vecí potrebujeme v skrini uskladňovať a tiež berieme do úvahy aj počet členov v našej domácnosti. Ak sme single, väčšinou nám postačí skriňa menších rozmerov, väčšiu skriňu zvolíme už v prípade, že sme minimálne dvaja.

Kvalitná posteľ je základom zdravého a pokojného spánku

Pri pohľade na postele si ako prvé všímame ich prevedenie, dizajn, štýl, farbu a až potom rozmery postele. Súčasný trh neustále prichádza s novými variantmi, typmi postelí, aby vyhovel čo najväčšiemu počtu zákazníkov.

V porovnaní s minulosťou, keď sortiment postelí nebol taký bohatý ako dnes, si môžeme vyberať z ponuky viacerých výrobcov kvalitných postelí, ktoré sa dizajnovo hodia do našej spálne. Dôležitú úlohu zohráva aj náš životný štýl, niekto uprednostňuje minimalizmus, iný, naopak, preferuje napríklad drevenú masívnu posteľ v retro štýle, ktorý sa čoraz viac stáva obľúbenejším a populárnejším u mnohých z nás. Alebo môžeme staviť na kovovú posteľ, ktorá v tej správnej kombinácii s ostatným nábytkom, sa bude elegantne vynímať v našej spálni. Možností, kombinácií a variantov je naozaj veľa.

Aby však posteľ splnila svoj prvoradý účel, ktorým je kvalitný a zdravý spánok, musíme predovšetkým vziať do úvahy výšku postele, jej šírku a v neposlednom rade aj typ a materiál matracov. Ak si vyčleníme dostatok času a priestoru na výber tej správnej postele, určite budeme s ňou maximálne spokojní. Najideálnejšie bude, keď spojíme štýl, dizajn a eleganciu spoločne s kvalitou.

shutterstock_1921896518.jpg
Foto: JP3D/Shutterstock.com
 

Zdroj obrázka: JP 3D/Shutterstock.com

Ušetrime vďaka výhodným ponukám a výpredajom

Zariaďovanie domácnosti novým nábytkom nemusí byť vždy finančne náročné. Stačí si len počkať na dni, keď obchodníci ponúknu výhodné akcie, zľavy či výpredaje na vybraný sortiment. Môžeme sa stále udržiavať v obraze aj vďaka akciovým letákom jednotlivých marketov, vopred si urobiť prehľad o ponúkaných akciách a navzájom porovnávať ponuky viacerých spoločností.

Ak si dobre premyslíme, čo všetko potrebujeme, ak vieme, aký tovar hľadáme, o to bude pre nás výber jednoduchší a okrem toho, ušetríme nielen čas, ale aj peniaze, ktoré môžeme použiť na kúpu napríklad vhodných doplnkov do domácnosti.