Sídliskové dvory sú späť! Bezpečnejšie, zelenšie a akčnejšie

17. 05 2021 09:00 | PR článok
Sídliskové dvory sú späť! Bezpečnejšie, zelenšie a akčnejšie
Sídliskové dvory sú späť! Bezpečnejšie, zelenšie a akčnejšie Foto: PR článok

V dúbravských Čerešniach si môžete pripomenúť bezstarostnú éru sídliskových dvorov, kde sa rodili prvé priateľstvá a kde sa po zhodení školskej tašky dalo vonku zabávať až do zotmenia.

Dvory okolo panelákov si mnohí spájajú skôr s architektúrou minulého režimu. V minulosti pozostávali z nie príliš bezpečne vyzerajúcich preliezok, pár lavičiek a neodmysliteľného stojana na prášenie kobercov. V deväťdesiatych rokoch zas zívali dvory prázdnotou. Sídliskové hry vystriedali záujmové krúžky a prevládla všadeprítomná potreba po súkromí, tú však dnes nahrádza priaznivejší trend utvárania susedských komunít. A dvory, ideálny priestor pre socializáciu, sú späť! Bezpečnejšie, zelenšie a akčnejšie ako predtým.

b.jpg
Foto: PR článok
 

Bezpečne aj na čerstvom vzduchu

Už pred začiatkom pandémie sa v štatistikách objavovali odhady, že kvôli sedavému životnému štýlu a čoraz sofistikovanejším možnostiam online zábavy trávievame v interiéroch 85 až 90 % času. Od minulého roka, keď svet začal žiť podľa odporúčania „ostaň doma" dané percentá nepochybne ešte stúpli. Z niečoho takého samozrejmého ako z plánu ísť von sa stala vzácnosť.

Pritom stačí málo a dá sa spojiť oboje - potrebu domáceho bezpečia aj pravidelného pobytu na čerstvom vzduchu. Ak chcete zdravú vyváženosť, Čerešne fine living sú bývanie, aké hľadáte. S heslom: „Ostaň doma a poď von" lákajú na život, ktorý sa nekončí za dverami bytu. Pokračuje v areáli plnom vychytávok, aké nikde v okolí nenájdete.

Tomáš Šebo z ateliéru Architekti Šebo Lichý hovorí o význame a multifunkčnom využití dvorov nielen počas pandémie

 

V zime sánkovací kopec a v lete osviežujúca vodná lagúna rovno pod oknami bytu? Aj takto vyzerá sladké ničnerobenie v čerešňovom štýle. A to je len malá ochutnávka šťavnatých benefitov, aké poskytuje bývanie s najpestrejšími vnútroblokmi v meste a s prestížnou cenou CIJ Award Slovakia, udelenou medzinárodnou odbornou porotou aj za nadprácu s verejným priestorom.

c.jpg
Foto: PR článok
 

Šťavnaté benefity, akých sa neprejete

Zabezpečiť si byt v Čerešniach znamená nájsť si svoj bezpečný priestor ako v interiéri, tak aj v exteriéri a s prísľubom, že vaše bývanie bude prosperovať spolu s vami. Stanete sa súčasťou modernej obytnej štvrte Čerešne City, kde si môžete užívať 7 detských ihrísk, 5 prepojených dvorov, 3 workout zóny, 900 m bezbariérových kočíkových dráh, vlastný amfiteáter či námestíčka...

d.jpg
Foto: PR článok
 

Nechcete sa vzdialiť od domova, ale stačilo vám vysedávania na gauči? Čerešne sú plné inšpiratívnych zón ako stvorených pre detské hry, športové výzvy, susedské debaty v komunitnej záhradke aj tichú pohodu pre tých, ktorým stačí ku šťastiu dobrá kniha a prírodné zátišie. Toho si, mimochodom, v dokončenej štvrti užijete viac než dosť - s plánovanými 17 300 m2 zelene budú Čerešne City rezidenčným projektom s najväčšou prírodnou plochou v celej Dúbravke.

e.jpg
Foto: PR článok
 

Práve teraz sú v ponuke ďalšie nové byty – všetky v bytových domoch I, J a K , do ktorých sa môžete už čoskoro nasťahovať. Ak hľadáte niečo extra, neprehliadnite kategóriu Prémium pre skutočných pôžitkárov, ktorí ocenia nielen veľkodušnosť vonkajšieho priestoru, ale aj priestrannosť a špičkovú úroveň štandardu vo vnútri bytov.

f.jpg
Foto: PR článok