Starali ste sa počas zákazu vychádzania o svoju fyzičku?

08. 06 2021 09:00 | PR článok
Starali ste sa počas zákazu vychádzania o svoju fyzičku?
Starali ste sa počas zákazu vychádzania o svoju fyzičku? Foto: Studio Romantic/Shutterstock.com

Asi najviac ľudí počas pandémie začalo s kváskovaním, či otužovaním.

Starali ste sa počas zákazu vychádzania o svoju fyzičku?

Pandémia koronavírusu a s ňou súvisiace obmedzenia pohybu priniesli okrem mnohých starostí a komplikácií aj na Slovensku dovtedy málo rozšírenú (možno s výnimkou hlavného mesta) prácu z domu, takzvaný home office. Okrem viac času stráveného s rodinou sme tak získali aj viac voľného času na aktivity mimo práce, keďže sme denne šetrili čas za normálnych okolností potrebný na presun do práce a domov z práce.

Ide to aj doma

Asi najviac ľudí počas pandémie začalo s kváskovaním, či otužovaním. Práve otužovanie sa stalo spôsobom ako aj pri zavretých fitkách robiť niečo pre svoje zdravie.

Ak vás však nemožnosť zacvičiť si v dobre zariadenom fitku neodradila od zdokonaľovania svojej postavy a aj doma ste pravidelne obliekali fitness legíny a cvičili s vlastnou váhou alebo ste si zakúpili vybavenie na cvičenie domov, pravdepodobne sa po tom viac ako roku s pandémiou môžete pýšiť naozaj ukážkovou postavou.

Zrejme sa tak neviete dočkať, kedy odhodíte ležérne tričká s potlačou, ktoré sa počas zákazu vychádzania stali vašim najviac noseným druhom oblečenia a dáte si na seba niečo elegantnejšie. Najpravdepodobnejšie kvôli tomu, že po dlhých mesiacoch pôjdete opäť skutočne do práce a nepresuniete sa len do vedľajšej izby k počítaču.

Neobmedzujte sa pri výbere šiat

Ďalšou skvelou príležitosťou ako ohúriť svojou poctivo vydretou postavou je nejaká spoločenská udalosť, pre ktoré sa tiež pomaly, ale isto začínajú uvoľňovať obmedzenia. Budete však potrebovať nové spoločenské šaty a to nielen preto, žeby vám vaše staré boli veľké.

Odmeňte sa za vašu drinu pri cvičení tým, že si konečne vyberiete šaty podľa toho, ktoré sa vám skutočne páčia a nie podľa toho, ktoré najlepšie zakryjú vaše nedostatky. Môžete si tak vyberať aj z užších strihov, ktoré zvýraznia vaše perfektné krivky.

Ani vy sa už neviete dočkať dovolenky?

A úplne najviac sa výsledkami tvrdých tréningov a zdravej stravy pochválite niekde pri vode. Ak sa chystáte do zahraničia k moru, vhod príde absolvovať kurz angličtiny v Žiline alebo online z pohodlia vášho domova.

Je pravda, že do obdobia dovoleniek neostáva veľa času. Môžete však využiť krátkodobé intenzívne jazykové kurzy, ktorými naštartujete svoju komunikáciu v cudzom jazyku a počas dovolenky tak nebudete len perfektne vyzerať, ale sa aj perfektne dohovoríte.

Najdôležitejšie na dovolenke sú však krásne zážitky a príjemné spomienky, ktoré si prinesiete domov (spolu s magnetkami na chladničku). Bolo by dobré mať tie spomienky aj zvečnené.

Ak sa vám nechce zo sebou ťahať fotoaparát a neplánujete si robiť na dovolenke profesionálne vyzerajúce fotky a idem vám len o pár spomienkových fotografií, postačí vám aj mobil. Moderné mobily totižto dokážu robiť celkom slušné fotky, ktoré na občasné spomínanie na dovolenku dokonalo vystačia.