Čas na novú kuchyňu

06. 07 2021 09:00 | PR článok
Čas na novú kuchyňu
Čas na novú kuchyňu Foto: shutterstock.com/ Dean Drobot

Vymeňte svoju starú kuchyňu za moderný a praktický priestor, kde sa budete cítiť ako šéfkuchár.

Hovorí sa, že láska prechádza cez žalúdok. A domáca strava je ešte o čosi viac, ako keby ste mali chodiť do reštaurácie. Aby ste však mohli vašej drahej polovičke pripravovať tie najlepšie pokrmy z vášho receptára, musíte mať k dispozícii kvalitnú kuchyňu, v ktorej bude radosť variť. Vymeňte svoju starú kuchyňu za moderný a praktický priestor, kde sa budete cítiť ako šéfkuchár.

Sformujte svoju predstavu

Nie každý má skvelú predstavivosť a vie si dopredu vizualizovať, čo všetko by mohol v kuchyni mať. Ako inšpiráciu pred realizáciou jej rekonštrukcie si pozrite blog Kuchyneprezivot.sk, kde načerpáte nápady do svojho interiéru. Technológie idú neustále napred a vy si tak ich sledovaním môžete zmodernizovať svoju kuchyňu. Ak ju chcete mať čo najlepšiu, možno by ste mali zvážiť možnosť využitia služieb kuchynského štúdia. Vy si poviete svoju predstavu a odborníci vám vypracujú návrh. Chcete čo najviac priestoru na varenie? Nie je problém! Kompozíciu pracovnej dosky vám naplánujú podľa predstáv. Túžite po tichom doraze skriniek? Máte to mať!

Pri výbere sa však upriamte aj na to, či disponuje vami vyhliadnuté štúdio ekologickými certifikátmi a ručí kvalitou. Mali by ste totiž získať záruku, že vaša nová kuchyňa bude stabilná, čo sa konštrukcie týka, zdravotne nezávadná a kvalitná. Jedinečnú výhodu predstavuje aj dlhoročná záruka, natrafiť napríklad môžete aj na 7 rokov pri kuchynskom nábytku.

Nechajte si poradiť

Môže sa zdať, že plánovanie kuchyne je jednoduché, no ako laik môžete na množstvo vecí zabudnúť. Výhodou niektorých kuchynských štúdií je aj to, že ponúkajú takzvané mobilné služby. Znamená to, že návrhár sa príde pozrieť priamo do vašej domácnosti a skonzultuje s vami vašu predstavu o novej kuchyni. Dopredu si teda premyslite, čo by ste v nej chceli, čo je pre vás nevyhnutné a čo zase naopak veľmi nevyužívate a nie je pre vás dôležité.

To, že k vám príde dizajnér, ktorý sa špecializuje výlučne na kuchyne, možno vnímať ako nespornú výhodu. Ušetríte si tým stres, čas aj celkovú energiu. Nemusíte nič plánovať, vy dostanete už hotové inštalačné plány. Návrhár za vás vyrieši aj všetky náležitosti týkajúce sa ergonómie, výberu spotrebičov a v neposlednom rade vám nezabudne priblížiť aj posledné výdobytky doby, ktoré by vám umožnili dostať do kuchyne všetko, po čom túžite.

Takáto ponuka sa jednoducho neodmieta. Kvalifikovaný špecialista vám totiž dokáže vyhotoviť ponuku tak, aby vami investované financie boli čo najnižšie. Máte malý rozpočet? To vôbec neprekáža, profesionál sa zmestí do každého rozpočtu a v rámci zdravého rozumu vie pripraviť koncept presne na mieru vašim požiadavkám. Za všetkým hľadajte roky skúseností a praxe pri zariaďovaní tisícok kuchýň.

Ak sa však rozhodnete na novej kuchyni pracovať samostatne, dobre si rozmyslite kroky, aké budete podnikať. Práve Kuchyneprezivot.sk pravidelne aktualizuje novinky zo sveta kuchýň, tipy na zlepšenie jej interiéru a triky na praktickú stránku. Pred finálnymi zmenami sa ubezpečte, že máte projekt na sto percent taký, ako chcete. Kuchyňa sa nebude zrejme prerábať každoročne, investujete do nej nemalé peniaze, tak nech vám slúži čo najviac.