Aká je vaša predstava ideálnej dovolenky?

15. 07 2021 09:00 | PR článok
Aká je vaša predstava ideálnej dovolenky?
Aká je vaša predstava ideálnej dovolenky? Foto: Shutterstock.com/ Robert Kneschke

Predstava ideálne strávenej dovolenkyje rôzna, jedno však majú predstavy spoločné: aspoň na niekoľko dní nemyslieť na prácu.

Nech je vašou náplňou práce čokoľvek, určite aspoň raz za čas nepohrdnete dovolenkou, počas ktorej si poriadne oddýchnete. Predstava ideálne strávenej dovolenky sa môže medzi rôznymi ľuďmi meniť, jedno však majú tieto predstavy spoločné: aspoň na niekoľko dní nemyslieť na prácu.

Za luxusnými apartmánmi nemusíte cestovať do zahraničia

A je pritom jedno, či váš bežný pracovný deň trávite v klimatizovanej kancelárii, alebo čistením betónových žúmp. Na dovolenku sa teší každý.
 
Čo sa dovolenkových lokalít týka, opäť to vyzerá tak, že množstvo ľudí, ktorí pred pandémiou zvykli aspoň týždeň, či dva tráviť v zahraničí, uprednostní bezstarostnejšiu dovolenku na Slovensku. Veď luxus si môžete dopriať aj u nás, napríklad rezervovaním štýlových apartmánov v Jasnej.
 
Doprajte si chutnú stravu, relaxačný wellness a samozrejme luxusne zariadenú izbu, z ktorej nebudete chcieť vytiahnuť päty. A nikto vám to nebude vyčítať, veď ste prišli relaxovať. Tak kľudne zatiahnite žalúzie a pospite si o niečo dlhšie ako zvyčajne.

Aj doma na terase môžete stráviť skvelú dovolenku

Ak bývate v rodinnom dome a pred letom ste investovali do tienenia vašej terasy, možno ho budete chcieť cez dovolenku poriadne otestovať. Aj takáto forma oddychu má svoje výhody. Získate pohodlie vlastnej domácnosti, nemusíte sa riadiť stanoveným časom na jedlo ani na check-in, či check-out. Naviac si môžete kedykoľvek zavolať partiu známych, ugrilovať chutné steaky, či len tak posedieť pri víne. Alebo si len každé ráno bez stresu vychutnať šálku kávy a svoje obľúbené pukačky.
 
Ak sme vás teraz predstavou o zatienenej terase inšpirovali, ešte stále nie je neskoro si nejaké tienenie zaobstarať. Aj keď sú v súčasnosti veľmi populárne pergoly, stále majú dosť priaznivcov aj tradičné markízy. Tie síce nie sú stavané nato, aby slúžili ako prístrešok, či dáždnik, oproti pergolám majú výhodu v tom, že nenarúšajú architektúru domu, keďže nemajú podporné stĺpiky a po zatiahnutí sú prakticky neviditeľné.
 
Aj keď pergoly môžu pôsobiť modernejšie, markízy rozhodne nepatria do minulého tisícročia. Môžu byť vybavené modernými technológiami ako sú senzory na vietor, dážď, či slnko, vďaka čomu sa môžu automaticky rozťahovať, či zaťahovať.