5 dôvodov, prečo je dôležité mať kvalitné športové prádlo

06. 09 2021 09:00 | PR článok
5 dôvodov, prečo je dôležité mať kvalitné športové prádlo
5 dôvodov, prečo je dôležité mať kvalitné športové prádlo Foto: Astratex
5 dôvodov, prečo je dôležité mať kvalitné športové prádlo
5 dôvodov, prečo je dôležité mať kvalitné športové prádlo

Praktickosť alebo estetickosť? To sú dva kľúčové faktory, ktoré ľudia zvažujú pri nákupe športového prádla.

U mnohých bohužiaľ vyhráva estetickosť. Vtedy si niekto kúpi drahú športovú podprsenku, a hoci vyzerá skvelo, po pár vypraniach sa z nej stráca farba alebo stráca svoju elasticitu. Pri výbere akéhokoľvek športového prádla by sme mali preto najmä dbať na to, aby bolo skutočne funkčné.

Je vôbec športové prádlo dôležité? Nestačí cvičiť v obyčajných teplákoch a podprsenke? Určite stačí. Avšak cvičenie v obyčajných bavlnených veciach vám môže cvičenie znepríjemniť, pretože takéto oblečenie sa rýchlejšie prepotí, neodvádza pot a môže sa vás naopak zahrievať. Prečo by ste mali zvážiť nákup kvalitného športového prádla?

1. Dokáže regulovať telesnú teplotu

Ak máte na sebe kvalitnú športovú podprsenku, možno až po cvičení si uvedomíte, že vôbec nie ste takí mokrí ako ste si mysleli. Je to vďaka tomu, že športová podprsenka je vzdušná a ľahká. Dokáže preto odvádzať pot. Čím je vaša telesná teplota stabilnejšia, tým lepšie sa vám bude cvičiť.

Tip: Pri nákupe športovej podprsenky si všimnite, či má nastaviteľné ramienka. Ak máte podprsenku už dlho, môže sa stať, že ramienka stratia svoju elasticitu a začnú vám padať. V prípade nastaviteľných ramienok tento problém nemáte, pretože si vždy viete podprsenku stiahnuť.

2. Dokáže zlepšiť výkon

Hoci sa na to prvý pohľad nezdá, to, že vás nikde nič nebude tlačiť, vám môže pri podaní výkonu veľmi pomôcť. Ak máte na sebe pohodlné spodné prádlo, ktoré si nemusíte každú chvíľu upravovať, máte istotu, že sa budete môcť sústrediť na dôležitejšie veci než na to, čo máte na sebe.

Dôležité však je, aby ste mali také spodné prádlo, ktoré vám skutočne sedí a nie je vám príliš veľké, ani malé. Najlepšie si vyskúšať viacero typov, aby ste prišli na to, ktorý z nich sedí najviac vám.

Tip: Čím jednoduchšie spodné prádlo kúpite, tým lepšie. Najmä ak cvičíte v obtiahnutých šortkách je dobré, ak sú nohavičky svetlej farby, bez výrazných vzorov a najlepšie bezšvové.

3. Dokáže zvýšiť sebavedomie

Niektorí ľudia považujú aj legíny za spodné prádlo. Kedysi ním určite boli, dnes sa však legíny stávajú čoraz populárnejšie a bežne sa vonku nosia. Športové legíny sú vyrobené z priliehavých nepriesvitných materiálov, ktoré sa dokážu prispôsobiť každej postave. Častokrát vedia opticky zúžiť postavu, a to najmä legíny s vysokým pásom. Niektorým ženám dodávajú práve legíny pocit väčšieho sebavedomia.

Športové legíny využijete na rôzne účely. Nielen, že zvýšia sebavedomie, ale bude sa vám v nich cvičiť dobre a pohodlne. Je to najmä preto, že sú veľmi elastické, a preto v nich zvládnete aj rôzne akrobatické kúsky. Na rozdiel od bežných teplákov poskytujú väčšie pohodlie pri cvičení.

Tip: Ak chodíte na turistiky, môžu vám byť užitočné legíny, ktoré majú malé vrecko. Aby ste nemuseli v ruksaku hľadať mobil či vreckovku, ak máte na legínach vačok, tieto drobnosti máte hneď po ruke.

4. Dokáže vás motivovať

Tým, že si kúpite novú športovú podprsenku alebo legíny, spravíte niečo pre seba. Je to síce maličkosť, ale vo víre každodenných povinností a stretnutí niekedy zabúdame spraviť si radosť. Ak si kúpite niečo športové na seba, môžete si byť istá, že sa vo vás prebudí nová motivácia a chuť k cvičeniu.

Tip: Nemusíte si športové veci kúpiť hneď všetky naraz. Kúpte si ich za odmenu a spravte z toho svoju motiváciu. Napríklad za 30 odbehaných kilometrov si kúpite nové spodné prádlo a podobne.

Športové prádlo je veľmi dôležité a prináša mnohé benefity. Vyberte si také, v ktorom sa cítite dobre a užívajte si každú športovú aktivitu!