Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Stavte na istotu

10. 11 2021 09:00 | PR článok
Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Vsaďte na istotu
Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Vsaďte na istotu Foto: Andrii Yalanskyi/Shutterstock.com

Keď dvaja ľudia spoločne vstupujú do manželstva, sľubujú si, že to bude navždy.

To, že sa ľudia aj rozvádzajú, však ukazuje, že nie vždy je tomu tak. A aj keď pri dôvodoch na rozvod sa často uvádza rozdielnosť pováh, nevera, nezáujem o rodinu, či alkoholizmus, je tu aj ďalší dôvod, kvôli ktorému sa háda dokonca každý piaty manželský pár.

Peniaze menia charaktery a aj manželstvá

Tým dôvodom sú peniaze. Často vznikajú hádky pre ich nedostatok, ale neznamená to, že páry, ktoré nemajú hlboko do vrecka, sa nehádajú. Môže sa stať, že jeden z partnerov bude spoločné financie míňať neprimerane, prípade sa partneri nebudú vedieť dohodnúť na tom, ako budú s rodinným rozpočtom nakladať.

Následné „boje“ o to, čo ktorému z manželov po rozvode ostane, sú potom pri rozvodoch párov, ktorým sa počas spoločného života podarilo nadobudnúť značnejší majetok, o to urputnejšie. Každý si totižto bude chcieť prisvojiť čo najväčší podiel z toho, čo nahromadili spoločným podnikaním. Od skromných začiatkov bez reálnych priestorov len s lacným virtuálnym sídlom až po vybudovanie úspešnej spoločnosti.

Bez súdu často niet dohody

V takýchto prípadoch tak neprichádzajú len prieťahy o súkromný majetok, keď by manželia najradšej rozobrali aj svoje auto, či autá na jednotlivé karosárske diely a delili si aj tie. Často je totižto množstvo vecí písaných práve na firmu.

A tak je hlavne firma a jej imanie, od tovaru na sklade až po posledný vysokozdvižný vozík s ergonomickou sedačkou Grammer, tým, čoho osud najviac zaujíma rozvádzajúcich sa manželov. A nie vždy sa dá dosiahnuť dohoda aj bez súdnych prieťahov.

Poistite sa dobrým advokátom, aby na súde nedošlo k nepríjemnému prekvapeniu

Ak sú preč časy, keď muž vyberal spomedzi krásnych zásnubných prsteňov s diamantom ten pravý a teraz žena tento prsteň obrazne (alebo aj doslovne) zahadzuje a spoločná reč pri rozdeľovaní majetku je niečo, čo nikto nevie nájsť, netreba sa spoliehať, že aj bez prípravy vyťažíte na súde spravodlivý podiel. A pokiaľ práve nie ste „doma“ v rozvodom práve, potrebujete odbornú pomoc.

Tou pomocou samozrejme myslíme dobrého advokáta. Je pritom jedno, z akej časti Slovenska ste, vyberajte si podľa referencií. Aj dobrý advokát zo Zvolena vám pomôže, nech potrebujete právne služby kdekoľvek inde. Potrebujete predsa v prvom rade istotu, že aj po „škaredom“ rozvode vám zostane to, čo vám patrí.