Bezplatný elektronický poradca v oblasti stavebníctva – Daibau.sk

15. 11 2021 09:00 | PR článok
Stavať treba s rozumom
Stavať treba s rozumom Foto: Daibau

Nebolo by skvelé mať doslova všetko o stavebných prácach a službách na jednom mieste?

Každý z nás určite potreboval majstra na opravu, rekonštrukciu alebo výstavbu rodinného domu, bytu alebo nejakého iného objektu. Alebo potreboval majstra na nejaké menšie či väčšie opravy. Bez ohľadu na to, či ide o rekonštrukciu kúpeľne alebo kuchyne, betónovanie, maľovanie, vyhotovenie elektroinštalácií, úpravu dvora alebo záhrady, inštaláciu klimatizácie,  tesárske práce alebo výrobu nábytku na mieru, prvým krokom je hľadanie dobrého a spoľahlivého majstra. Samozrejme, treba sa vyzbrojiť potrebnou dávkou trpezlivosti, a v konečnom dôsledku ani šťastie nesmie chýbať. Výber zhotoviteľov, resp. majstrov je vždy spojený s určitým rizikom.

Najčastejšie sa spoliehame na odporúčania priateľov, susedov a známych, a tak získame kontakt na nejakého majstra, ktorý nie vždy môže zaručiť kvalitu vykonanej práce. Ak vám majstra odporučil priateľ, výrazne to uľahčuje rozhodovanie, ale súvisia s tým mnohé ďalšie otázky. Napríklad, ako rozoznať, že vykonaná práca bola rozsiahla a náročná, alebo to bola rutinná práca, s ktorou by sa ľahko vyrovnal každý poskytovateľ prác alebo služieb? Tiež sa natíska otázka, či je tento priateľ, ktorý vám majstra odporučil, schopný objektívne a profesionálne posúdiť kvalitu vykonaných prác – možno mal len s konkrétnym majstrom šťastie a iní zákazníci s týmto majstrom neboli vôbec spokojní.
 
Faktom je, že k dispozícii je veľký počet majstrov, ale hlavnou otázkou je, ako sa k nim dostať. Nie je nič horšie, ako čakať mesiace, kým sa majster konečne objaví vo dverách, a potom nedbajsky vykoná opravu, požadujúc za vykonanú prácu úhradu. Pri výstavbe, rekonštrukcii alebo akejkoľvek oprave sa môžu objaviť nečakané problémy, riešenie ktorých môže často príliš dlho trvať. Tiež hrozí nebezpečenstvo nepredvídaného nárastu nákladov, či už ide o samotnú prácu zhotoviteľa alebo stavebný materiál.
 
Klasický trh dodávateľov stavebných služieb – tým máme na mysli všetky druhy a typy stavebných prác, tiež všetky sprievodné remeselné práce – je bohato rozvetvený, takže sa s rôznymi reklamami a ponukami stretávame na každom kroku. V čase digitalizácie, keď nám je všetko k dispozícii na jedno kliknutie, majstra môžete vyhľadať aj cez internet. Kvalitu práce jednotlivých malých alebo veľkých firiem alebo drobných a nezávislých remeselníkov ťažko je možné vopred skontrolovať, takže pri absencii lepšieho sa zvyčajne spoliehame na odporúčania priateľov a známych. Porovnanie cien jednotlivých realizátorov je prakticky nemožné, rovnako ako odhad skutočnej hodnoty prác a ich ponuky.

renovacia-izba.jpg
 
 
Nebolo by skvelé mať doslova všetko o stavebných prácach a službách na jednom mieste? Túto otázku si položili mladí ľudia, ktorí zápasili s podobnými problémami pri vyhľadávaní majstrov, a podujali sa na jednom mieste veľmi prehľadne a prístupným spôsobom spojiť potenciálnych zákazníkov s bázou, v ktorej  sú  k dispozícii dodávatelia, zhotovitelia a poskytovatelia služieb. Hovoríme o firme Daibau, ktorá sa stará o digitálnu optimalizáciu stavebného trhu, v súčasnosti v dvanástich krajinách (Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Švajčiarsko, Bulharsko, Rumunsko a saozrejme Slovensko). Najväčší portál pre výstavbu, rekonštrukciu a obnovu – Daibau.sk – je internetová platforma podporovaná úspešným tímom, ktorý sa už roky veľmi angažuje v oblasti sprostredkovania medzi najlepšie hodnotenými dodávateľmi (poskytovateľmi služieb) a ľuďmi, ktorí hľadajú projektantov, realizátorov stavieb, majstrov...

Je to vlastne internetová platforma, ktorá poskytuje možnosť používateľom porovnať tisíce dodávateľov, zhotoviteľov stavieb a poskytovateľov služieb na jednom mieste. Záujemcovia tak ušetria čas a realizátori majú prehľad o dopyte. Náročné a neisté hľadanie dodávateľov alebo poskytovateľov služieb sa tak stane minulosťou. Používatelia môžu navyše ľahko a rýchlo, jednoducho a bezplatne získať ponuky od zainteresovaných dodávateľov.  Na webovej stránke Daibau.sk nájdete priemerné cieny stavebných projektov, materiálov a služieb. Tiež sú k dispozícii priemerné ceny jednotlivých položiek a kalkulačka, pomocou ktorej môžete získať informácie o reálnych hodnotách pre jednotlivé projekty: celkové náklady na rekonštrukciu kúpeľne alebo adaptáciu podkrovia. Poskytuje rady súvisiace so stavebníctvom, takže budete vedieť, ktoré prvky tvoria diela, o ktoré máte záujem, koľko ich je a aký je ich rozsah, a nadhodnotené ponuky budete môcť rozpoznávať bezpečnejšie – možno aj na prvý pohľad.
 
Platforma DaiBau.sk v skutočnosti funguje ako váš osobný elektronický poradca, pomocou ktorého si na základe vzájomného porovnania poskytovateľov služieb môžete podľa vlastného uváženia vybrať kvalitných miestnych dodávateľov na väčšie alebo menšie stavebné práce, akými sú napríklad zateplenie stien alebo strechy, dláždenie alebo asfaltovanie dvora, inštalácia keramických obkladov a dlažieb, navrhovanie a výroba kuchyne na mieru, maliarske a natieračské práce... Vďaka tejto internetovej stránke máte možnosť prenajať si na realizáciu prác niekoho, kto na základe odborných znalostí, schopností, zručností, šikovnosti, dlhoročných skúseností na jednej strane a najlepších profesionálnych nástrojov na druhej strane to môže urobiť namiesto vás. Vyhnete sa tak stresu, a s výsledkom určite budete spokojní.

 

pr clanok.jpg
 

Daibau.sk sa predovšetkým snaží odbremeniť zákazníkov, pričom ponúka premyslený systém, ktorý ľahko a rýchlo nájde a vyberie zhotoviteľov stavieb, poskytovateľov služieb, rôznych majstrov, ktorí majú vynikajúce hodnotenia, odporúčania používateľov a referencie, s ktorými boli spokojní mnohí klienti. Používanie platformy Daibau.sk vôbec nie je komplikované. Všetko môžete vyriešiť za niekoľko minút. Platforma vám umožňuje veľmi jednoducho vytvoriť váš dotaz – špecifikovať druh prác alebo služieb, o ktoré máte záujem, treba len poskytnúť stručný opis, uviesť požadovaný dátum začiatku a konca, lokalitu, a prípadne priložiť obrázky a náčrty. Systém automaticky upozorní všetkých dostupných dodávateľov, ktorí spĺňajú dané kritériá, a tí potom reagujú na ponuky potencionálnych zákazníkov.

Je dôležité poznamenať, že systém obsahuje overených zhotoviteľov, dodávateľov, poskytovateľov služieb, zapísaných v obchodnom registri. To umožňuje nastolenie transparentnosti, čestnosti a predovšetkým kvalitnej realizácie, pretože uchádzači musia vyvinúť maximálne úsilie, ak chcú byť na portáli dobre hodnotení. Zlá známka alebo negatívny komentár pre nich znamená zlú reklamu – čo určite nechcú. Po dokončení prác zákazníci majú možnosť podrobne opísať poskytnuté služby, zanechať pripomienku k zhotoviteľovi a zhodnotiť jeho prácu. Platforma názory, rady a sťažnosti svojich klientov berie veľmi vážne a starostlivo a podrobne ich kontroluje. Ak dodávatelia nedodržia stanovené normy, budú zo systému odstránení.
 
Ak máte v pláne realizovať stavbu alebo rekonštrukciu bytu, navštívte webovú stránku Daibau.sk a osobne sa presvedčíte, aké výhody prináša používateľom a čo všetko ponúka – bezplatné vyhľadanie skutočných odborníkov. Z druhej strany, ak ste dodávateľom s niekoľkoročnými skúsenosťami a referenciami, môžete sa zaregistrovať a po určitej previerke získať prístup k projektom v oblasti architektúry, výstavby, rekonštrukcie, údržby.