Masky na obnovu vlasov

16. 11 2021 09:00 | PR článok
Masky na obnovu vlasov
Masky na obnovu vlasov

Dlhé, krátke, jemné, hrubé, kučeravé, rovné – každý typ vyžaduje osobitnú starostlivosť.

Pravú dámu zdobia vlasy. A každá ich chce mať zdravé. Dlhé, krátke, jemné, hrubé, kučeravé, rovné – každý typ vyžaduje osobitnú starostlivosť. Aby sa dosiahol maximálny účinok, vlasy, v závislosti od typu a stavu, vyžadujú špeciálnu starostlivosť a výživu.

Dôvody vypadávania vlasov

Moderný životný rytmus, množstvo stresu a nepriaznivých vonkajších faktorov, nedostatok vitamínov a minerálov, metabolické poruchy – to všetko môže viesť k tomu, že vlasy stratia lesk a vitalitu, budú slabé a matné. Trvalé farbenie môže navyše negatívne ovplyvniť vlasy, najmä ak je vykonávané neodborne.

Ak chcete presne určiť príčinu problému, odporúča sa navštíviť trichológa, ktorý predpíše potrebné testy, poskytne odporúčania pre zlepšenie vlasov a zvolí optimálny režim liečby.

Liečba musí byť komplexná: brať vitamíny, monitorovať zdravotný stav, viesť aktívnejší životný štýl a samozrejme používať posilňujúce lieky priameho vplyvu.

Posilňujúci a hojivý účinok najčastejšie pomáhajú dosiahnuť profesionálne masky na vlasy. Niektoré z nich je možné aplikovať nezávisle doma, iné vyžadujú aplikáciu odborníkom. Správne zvolená profesionálna maska na vlasy výrazne zlepší ich stav, obnoví silu a zdravý lesk.

Masky na vlasy
 

Druhy lekárskych masiek

Masky sa vyberajú v závislosti od typu vlasov a pokožky hlavy, stavu vlasov a problému, ktorý je potrebné vyriešiť.

V závislosti od princípu činnosti existuje niekoľko typov masiek:

● Regeneračné, zamerané na dodanie lesku, zdravia a vitality poškodeným, farbeným a suchým vlasom. Tieto výrobky slúžia na obnovu štruktúry poškodených vlasov. Sú jednoducho nenahraditeľné pre farbené vlasy, oslabené v dôsledku účinkov farbiva a vyžadujú si osobitnú pozornosť a starostlivosť.

● Spevňujúce pre obnovu vlasov. Posilňujú vlasový folikul, predchádzajú vypadávaniu vlasov a stimulujú ich rast.

● Vyživujúce masky vyživujú vlasy a pokožku hlavy látkami nevyhnutnými pre ich zdravie a silu.

● Hrejivé prípravky sa používajú na stimuláciu rastu vlasov a prevenciu ich vypadávania. Zlepšujú krvný obeh pokožky hlavy, spôsobujú posilnenie a rýchlejší rast vlasov.

● Ošetrujúce masky pre lesk zdravého a krásneho vzhľadu vlasov.