S týmto pomocníkom vám domáce práce zaberú menej času

08. 12 2021 09:00 | PR článok
S týmto pomocníkom vám domáce práce zaberú menej času
S týmto pomocníkom vám domáce práce zaberú menej času Foto: LightField Studios / Shutterstock.com

Starostlivosť o domácnosť nám každý týždeň zaberie nezanedbateľnú časť z nášho voľného času.

No dobre, nazvať to v tomto prípade voľným časom tým pádom nie je úplne namieste, tak to povedzme inak. Nezanedbateľnú časť z času, keď nie sme v práci.

Aký domáci spotrebič zaznamenal v posledných rokoch najväčší nárast na popularite?

Teda v tom prípade, že nechcete, aby to vo vašej domácnosti vyzeralo, ako keby tam niekto vypustil všetky betónové žumpy z Čadce. Našťastie aj tí, u ktorých aj pravidelné upratovanie je vlastne nepravidelné, majú možnosť si pomôcť vďaka užitočnému pomocníkovi, ktorý v posledných rokoch zrejme najviac ovplyvnil starostlivosť o domácnosť a do určitej miery nás zbavil jednej z domácich prác, ktorú je potrebné vykonávať skutočne pravidelne.

Ak ste tipovali, že reč bude o spoľahlivej umývačke riadu Miele, ste vedľa. I keď išli ste na to dobre, vyššie uvedený popis sedí aj na umývačky riadu. Tie sa však stali prelomom už dávnejšie. V súčasnosti sú často najaktuálnejšími pomocníkmi v našich domácnostiach robotické vysávače.

Nezdržujte sa pripravovaním vášho vysávača

Tie vám vyriešia hneď niekoľko problémov spojených s vysávaním. V prvom rade už nebudete musieť riešiť to, čo riešia hlavne tí, ktorých plocha na bývanie je o niečo väčšia alebo len nemajú príliš vhodne navrhnuté elektrické zásuvky a pri každom vysávaní trávia viac času prenášaním vysávača medzi zásuvkami ako samotným vysávaním. Nabíjaciu stanicu robotického vysávača zapojíte tam, kde ju chcete mať a vysávač si „pobehá“ celú vysávanú plochu bez toho, aby ste počas vysávania museli riešiť, či „dočiahne“ do zásuvky.

Robotický vysávač je skrátka vždy pripravený na vysávanie. To oceníte aj v prípade, že sa vám počas prípravy jedla rozsype napríklad ryža, či drobnejšie cestoviny. Vtedy každého zdrží, keď musí vytiahnuť a pripraviť vysávač, aby túto „nehodu“ napravil. Robotický vysávač jednoducho spustíte a keď dokončí vysávanie, sám sa „uprace“.

Medzi robotickými vysávačmi môžu byť zásadné rozdiely

Avšak ako platí pri rôznych iných veciach, je potrebné aj pri výbere robotického vysávača dobre preskúmať trh. Aby ste náhodou nekúpili „robota“, ktorý bude mať problém povysávať vaše veľké koberce, či jeho navigácia nebude spĺňať vaše predstavy o autonómnom vysávaní.

Dobre si teda zvážte, čo od takéhoto vysávača požadujete a ako si predstavujete jeho fungovanie. Ľahko tak budete môcť zo záplavy robotických vysávačov na trhu „odfiltrovať“ tie, čo nespĺňajú vaše predstavy a vybrať si model ideálny pre vás.