Cíťte sa bezpečne na služobnej ceste v zahraničí, vďaka kvalitnému poisteniu

28. 01 2022 14:00 | PR článok
Cíťte sa bezpečne na služobnej ceste v zahraničí, vďaka kvalitnému poisteniu
Cíťte sa bezpečne na služobnej ceste v zahraničí, vďaka kvalitnému poisteniu Foto: PR článok

Musíte vycestovať na služobnú cestu? Nezabudnite, že cestovné poistenie je veľkým pomocníkom pri akejkoľvek nepriaznivej situácii.

Dnes je úplne bežným javom pri rôznych pracovných pozíciách, že zahŕňajú časté cestovanie po Slovensku či zahraničí. Napriek tomu, že sa jedná o služobnú cestu, nemali by ste podceniť cestovné poistenie. Vaše zdravie, bezpečnosť a ochrana vašich osobných predmetov je prvoradá. S kvalitným poistením sa môžete spoľahnúť, že na riešenie akéhokoľvek problému nie ste sám, ale máte za sebou odbornú pomoc profesionálov, ktorí sú na obdobné situácie zvyknutí a pripravení.

V prípade, že sa spoliehate na to, že poistenie do zahraničia vám musí zabezpečiť váš zamestnávateľ, ste na omyle. Táto povinnosť sa na neho nevzťahuje. Zamestnávateľ je povinný vám preplatiť výdavky, v prípade, že sa stane situácia, kde potrebujete neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Napríklad pri dopravnej nehode. No nie je povinný, vám zabezpečiť cestovné poistenie, ktoré je vám hlavne na zahraničných cestách veľmi nápomocné.

Výhody cestovného poistenia

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či si zabezpečiť poistenie v zahraničí, prinášame vám niekoľko výhod, ktoré poistenie prináša.Niekoľko klikov a máte bezpečné cestovanie počas celého roka

Pokiaľ si uvedomujete, že cestujete naozaj často, potom by ste nad touto službou ani nemali rozmýšľať. Aby vám poisťovne uľahčili starosti, ponúkajú službu celoročné cestovné poistenie, kde si službu zaplatíte iba raz a ste chránení počas celého roka. Výhoda služby je, že je častokrát finančne výhodnejšia a odbremení vás od zbytočných starostí, v prípade, že si vždy pred cestou platíte krátkodobé poistenie. Dnes si túto službu viete zaobstarať pomocou pár klikov na internete. Online poistenie máte vybavené za niekoľko minút a môžete smelo cestovať počas celého roka.

Asistenčné služby nonstop

Pri akejkoľvek poistnej udalosti, ktorá sa vám v zahraničí prihodí, nie ste na to sám. Poisťovňa vám zabezpečuje asistenčné služby počas celého dňa nonstop. Ak si neviete rady, potrebujete pomoc vždy sa máte na koho obrátiť a oni vám s vašim problémom na diaľku pomôžu.

Náklady na liečbu hradené poisťovňou

Poznáte to, že náklady na poskytnutie zdravotnej starostlivosti sa vedia vyšplhať poriadne vysoko. A v prípade, že človek nemá uzavreté cestovné poistenie, veľakrát otáľa s tým, či zájde k lekárovi alebo vydrží až domov. S poistením vám takáto dilema nehrozí, pretože viete že náklady budú pokryté. Napríklad poisťovňa Union prepláca liečebné náklady až do 250 000 eur. S výberom poisťovne závisí výška náhrady ale aj druh preplácaných služieb, s poistením od Union zdravotnej poisťovne máte nárok aj na náhradu poplatkov u zubára.

Poistenie batožiny či náhrada škody

Najmä ak cestujete na služobnú cestu za účelom manuálnej práce, oceníte službu pokrytie nákladov za škody spôsobené tretej osobe. A tak, ak sa vám napríklad podarí nešťastnou náhodou poškodiť majetok inej spoločnosti alebo hotela, poisťovňa tieto náklady pokryje. Poisťovňa pokryje aj také náklady, kde spôsobíte škodu na zdraví inej osobe. Výšky pokrytia závisí od výberu poisťovne. Poisťovňa Union hradí náklady pri škode na zdraví až do 100 000 eur a poškodenie majetku až do 35 000.

Pokiaľ stratíte svoju batožinu, cestovné doklady alebo iné osobné predmety, aj s tým vám vie cestovné poistenie pomôcť. Vďaka poisteniu si môžete požiadať o náhradu škody.

Za minimálny poplatok, ktorý je spojený s cestovným poistením získavate kopec služieb, ktoré vám vedia byť pri cestovaní naozaj nápomocné a uľahčujúce život. Preto by ste nad uzavretím poistnej zmluvy nemali váhať, najmä ak cestujete často.