Dámy, čo takto zabudnúť na povinnosti a spraviť si niečím radosť?

08. 03 2022 09:00 | PR článok
Dámy, čo takto zabudnúť na povinnosti a spraviť si niečím radosť?
Dámy, čo takto zabudnúť na povinnosti a spraviť si niečím radosť? Foto: shutterstock.com/ Dean Drobot

Je potrebné vedieť sa pravidelne niečím potešiť, aby naše životy neboli len o tých povinnostiach, ale aj o radostiach.

Podstatnú časť každého týždňa nám zhltne práca. Keď si k tomu pripočítate rôzne „mimopracovné“ povinnosti zo súkromného života, ľahko sa môže stať, že zistíte, že väčšina vašich dní je len o povinnostiach.

Čo vás od partnera viac poteší? Kvety alebo luxusný pobyt?

Preto je potrebné vedieť sa pravidelne niečím potešiť, aby naše životy neboli len o tých povinnostiach, ale aj o radostiach. Ako, to záleží na preferenciách každej z vás. Niektorým ženám spraví radosť ak ich partner poteší krásnou kyticou, či už osobne, alebo využije možnosť expresnej donášky kvetov v Bratislave a kvety prídu ako prekvapenie, napríklad do práce.
 
Iné naopak túžia po pobyte v luxusných kúpeľoch, kde si môžu s partnerom užiť dávku romantiky a starostlivosti o svoje telo. Alebo necháte partnera doma a vyberiete sa na babskú jazdu s najlepšou kamarátkou?

Stačí vám príjemný večer pri  knihe alebo vyrazíte na nákupy?

A čím potešiť samú seba? Možno vám stačí len chvíľka kľudu doma, napríklad pri pútavej knihe. Prikryte sa teplou dekou, uvarte si čaj a ideálny večer je pred vami. Prípadne ak máte vo svojom okolí včelára, ktorý sa živí predajom medu, takýto kvalitný domáci med bude ako stvorený na osladenie si čaju (a života).
 
Alebo radšej vyrazíte na nákup oblečenia? Aj bez stereotypov môžeme povedať, že nové módne kúsky potešia nejednu ženu. A keďže prichádza jar, určite sa vám hodia napríklad nové dlhé svetre a kardigany.

Aj upratovanie môže byť relaxom

Mimochodom, keď už sme pri tom novom oblečení, máte naň vôbec miesto? Ak váš šatník praská vo švíkoch, je čas na pretriedenie starého oblečenia. A neberte to len ako ďalšiu povinnosť. Pre mnohé ženy je aj upratovanie ich veľkých šatníkových skríň určitou formou relaxu.
 
A naviac sa môže stať, že objavíte nejaké oblečenie, ktoré ste už dlho nemala na sebe a pomaly ste naň aj zabudla. Alebo zistíte, že niektoré kúsky, ktoré ste nenosila lebo ste si myslela, že už vám budú malé, stále oblečiete. A to zaručene zdvihne sebavedomie každej žene.