Praktické riešenia do kuchyne, ktoré vydržia

07. 10 2022 10:00 | PR článok
Praktické riešenia do kuchyne, ktoré vydržia
Praktické riešenia do kuchyne, ktoré vydržia Foto: Ivanko80 / Shutterstock.com

Koľko času trávite vo vašej kuchyni?

Praktické riešenia do kuchyne, ktoré vydržia

Koľko času trávite vo vašej kuchyni? Niekto ju má akoby len „na okrasu“ a doma varí minimálne a niekto je v kuchyni takmer stále. Z toho sa potom odvíja aj prístup k navrhovaniu a zariaďovaniu novej kuchyne.

Ide vám pri kuchyni len o dizajn alebo chcete viac?

Niekto takmer výlučne pozerá len na dizajn a niekoho zaujíma minimálne v rovnakej miere aj funkčnosť jednotlivých prvkov kuchyne a taktiež aj ich odolnosť pri jej pravidelnom využívaní na 100%.

Ak patríte k tej druhej skupine, máme pre vás niekoľko tipov. Nebojte sa, nebude to nič rozsiahle, kľudne to stihnete prečítať cez malú pauzu, počas ktorej si bežne vychutnávate svoje obľúbené guľôčky s čučoriedkovou príchuťou.

Aby vlhkosť v kuchyni naozaj nerobila problémy

Začnime hydroizoláciou. V kuchyni síce nehrá takú významnú úlohu ako v kúpeľni, ale aj tak je dobré na ňu myslieť. A to aj v prípade, že si do kuchyne vyberiete vinylovú podlahu, ktorá samá o sebe vlhkosti dobre odoláva.

Nezaškodí však použiť aj produkty pre hydroizoláciu LVT, či už v podobe podkladovej vrstvy, alebo na prípadné škáry. Aby vaša vinylová podlaha aj v náročnom kuchynskom prostredí bola ako kvalitné tesnenia na mieru.

Zatieňte kuchynské okno jednoducho a pritom účinne

Keď už hovoríme o tesnení, čo takto „tesnenie“ proti slnečným lúčom? Určite dobre viete, že keď niečo varíte alebo pečiete, celkom slušne to vykúri celú kuchyňu. S blížiacou sa zimou sa to aj hodí, ale počas teplých dní sa ľahko môže stať, že z kuchyne budete mať saunu.

Počas teplých dní je potrebné zabrániť, aby bola vaša kuchyňa vyhrievaná ešte aj zvonka. A na to vám stačia kľudne aj praktické látkové rolety. Patria medzi najjednoduchšiu tieniacu techniku, takže sú skutočne spoľahlivé a zároveň sú aj veľmi účinné.

Stolové nohy, ktoré len tak niečo nerozkýve

A keď je jedlo hotové, kam s ním? Do úst? No ale najskôr na stôl predsa, veď budete jesť civilizovane, no nie? Mimochodom, chcete stolové nohy, ktoré zvládnu aj vyššiu záťaž a zároveň vám vydržia dlhé roky?

Vyberte si tým pádom kovové nohy, či podnož. Môžete si vybrať akýkoľvek dizajnový štýl, napríklad originálne hairpin nohy a vysokú nosnosť a dlhoročnú životnosť máte zaručenú. A naviac budú kovové nohy vyzerať skvelo.