Televízia DOMA oslavuje okrúhle 10. narodeniny

27. 08 2019 11:50 | tlačová správa
10. narodeniny DOMA - ilustračný obrázok
10. narodeniny DOMA - ilustračný obrázok Foto: TV Markíza

Prvý tematický kanál skupiny Markíza, zameraný primárne na ženské publikum, vstúpil na slovenský televízny trh v pondelok 31. augusta 2009.

V sobotu, 31. augusta 2019, uplynie presne desať rokov od začiatku vysielania televízie DOMA. Prvý tematický kanál skupiny Markíza vstúpil na slovenský trh v pondelok, 31. augusta 2009, a svoje primárne ženské publikum odvtedy zahrnul nespočetným množstvom tých najkvalitnejších a najkrajších romantických filmov a seriálov.

DOMA odštartovala symbolicky v rovnaký deň v roku ako jej materská, dlhodobo najsledovanejšia slovenská televízia Markíza. Prvým odvysielaným programom bol ráno o 9:00 americký romantický film Sila lásky, v hlavných úlohách s Juliou Roberts a Dennisom Quaidom. V rovnaký deň sa na obrazovky dostala kultová telenovela Skrytá vášeň, ako aj ďalšie úspešné seriály Macocha, Rebeli, Regina - kráľovná cigánskych sŕdc, Viktória či Osudové stretnutie.

„DOMA pre mňa vždy bola a aj bude srdcovou záležitosťou a som nesmierne hrdá na to, že oslavuje krásnych 10 rokov. V roku 2009, keď sme skupinu Markíza prvýkrát rozšírili práve o stanicu DOMA, mala za úlohu vniesť ľuďom do životov lásku, emócie, vášeň, a hlavne mnoho krásnych romantických príbehov, pri ktorých sledovaní si budú môcť oddýchnuť. Myslím si, že toto poslanie DOMA splnila a našla si stabilnú bázu divákov, ktorí radi sledujú silné filmové a seriálové príbehy,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza, ktorá stála pri zrode stanice DOMA a bola jej prvou programovou riaditeľkou.

Historicky najúspešnejším programom televízie DOMA je dodnes pôvodný romantický seriál Druhý dych, vysielaný v premiére v rokoch 2012 a 2013, v ktorom po prvý raz výrazne zarezonovala dnešná hviezda seriálového hitu Oteckovia - herec Braňo Deák. Práve túto prvú slovenskú telenovelu si budú môcť diváci opäť pripomenúť od pondelka, 2. septembra 2019, každé pracovné popoludnie v dvoch častiach za sebou.

 

Najväčšie divácke úspechy žnú na DOMA v posledných rokoch najmä turecké romantické seriály. Doposiaľ mali diváci možnosť vychutnať si už 22 titulov z krajiny polmesiaca, pričom suverénne najsledovanejším z nich bol historický Sultán. Aktuálne DOMA ponúka hneď dva premiérové turecké seriály, ktoré sa taktiež tešia vysokej diváckej priazni - Sila ženy a Neželaná nevesta. „DOMA ako jediná televízia na slovenskom trhu prináša to najlepšie z tureckej seriálovej produkcie a my sa nesmierne tešíme pozitívnym diváckym ohlasom a priazni. To nás ženie vpred a motivuje aj naďalej prinášať stále nové príbehy. Už teraz pripravujeme do vysielania ďalšiu novinku, diváci sa na ňu môžu tešiť v budúcom roku a už čoskoro prezradíme jej názov,“ dodala Silvia Majeská.

Programovú štruktúru televízie DOMA postupne obohatili aj viaceré špičkové kriminálne seriály, sitkomy či reality šou. Prvou pôvodnou reláciou stanice bol od apríla 2010 ženský magazín s názvom L.O.V.E., ktorý moderovali Silvia Petöová, Mária Čírová a Ján Hargaš. DOMA vo svojej doterajšej histórii vystriedala tri varianty loga a grafické vizuály, programovú ponuku charakterizovali slogany „Doma ťa čaká láska“ a neskôr „Doma ťa čaká pohoda“. V upútavkových blokoch môžu diváci aktuálne počuť hlasy hercov Alexandra Bártu a Vladimíra Kobielskeho, v minulosti boli staničnými hlasmi DOMA aj Maroš Kramár a Jozef Vajda

Pri príležitosti osláv svojich 10. narodenín pripravila DOMA pre divákov špeciálnu programovú ponuku. Vo štvrtok, 29. augusta, a v piatok, 30. augusta 2019, odvysiela so začiatkom o 20:30 strhujúci príbeh neuhasiteľnej vášne v 4-dielnej španielskej minisérii Zakázaná láska.

 

TOP 5 najsledovanejších programov TV DOMA (CS 12+)
Foto: TV Markíza
 

TOP 5 najsledovanejších programov TV DOMA (CS 12-54)
Foto: TV Markíza
 

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR MEDIA

Komentáre ( 0)