Robo Opatovský a Cimbal Brothers idú na spoločné Vianočné turné!

26. 09 2019 14:57 | lm, tlačová správa
Robo Opatovský
Robo Opatovský Foto: Propaganda House

Tak toto bude skutočne výnimočné Vianočné turné!

Vianočné turné Roba Opatovského bývajú legendárne, no tento rok to bude úplná pecka! Ide naň totiž s Cimbal Brothers a tak to bude spojenie gitary so sláčikmi a cimbalom, popu s folklórom a rockom, a vianočných melódií s temperamentnou hudbou.

„Na základe jedného výnimočného koncertu v bratislavskom Babylone, ktorý organizovala kapela Cimbal Brothers a kde som bol jedným z hostí, sme sa dohodli na ďalších spoluprácach. Prvá väčšia bude práve toto turné.  Veľmi sa teším na spojenie s týmito vynikajúcimi muzikantmi. Hudobne sme si veľmi porozumeli a pevne verím, že to budú aj návštevníci cítiť. Pokiaľ ide o môj repertoár, je to jasné. Určite zaspievam najväčšie hity z mojich troch Vianočných albumov. Nebude chýbať „Vianočná pošta“, „Čas sviečok“, „Dieťa spí“, „Vianoce“, ale ani „nevianočné“ skladby, ktoré zaznamenali úspech ako „Keď muž miluje ženu“, „Tancuj“, „Natália“, „Prší“ a ďalšie. Pôjde o spojenie vianočnej – slávnostnej atmosféry s veselou uvoľnenou náladou, nechceme ľudí „uspať“ len pomalými baladami," vysvetľuje s úsmevom Robo Opatovský.

Robo Opatovský.jpg
Foto: Propaganda House
 

Doterajšiu spoluprácu vníma veľmi pozitívne aj kapela Cimbal Brothers a to bol dôvod, prečo vôbec neváhala a na spoločné turné s Robom kývla.

„Veľmi dobre sme si od začiatku rozumeli a na pódiu nám to spolu super hralo. V našom špeciálnom – cimbalovom prevedení zaznejú aj svetové popové a rockové hity a    filmová hudba. Tým, že chceme vyhovieť širokej škále publika, sme vlastne multi-inštrumentálna kapela a náš repertoár tvoria okrem svetových a slovenských hitov či filmovej hudby aj vážna hudba. Zahráme teda „Bohemian Rhapsody“, potom „Montiho čardáš“, ale tiež hudbu z filmu „Piráti z Karibiku“ a všeličo iné,“ dopĺňa František Reiner z Cimbal Brothers.

Cimbla Brothers.jpg
Foto: Propaganda House
 

Hudobníci sa už na turné veľmi tešia. Odštartujú ho v decembri na východe Slovenska.

„Určite je sa na čo tešiť, pretože Robo je veľmi muzikálny, hudobne flexibilný a my veľmi radi tvoríme niečo nové a radi prekvapujeme naše publikum. Ja si myslím, že na tomto turné bude veľa hudobných prekvapení, zábavy, bude to show, bude to o hitoch, o virtuozite a v neposlednom rade o obľúbených vianočných skladbách. Do programu určite zaradíme aj moje špeciálne cimbalové sólo so zviazanými očami, po ktorom si na každom našom vystúpení užívam dlhotrvajúce standing ovation,“ láka František Reiner.

„Muzikanti z Cimbal Brothers sú vyhratí, skúsení, hudobne vyspelí a veľmi kreatívni. Veľmi sa teším na nové aranžmány mojich skladieb. Ja budem okrem spevu aj hrať na gitare, takže na pódiu bude 7 muzikantov a to už bude riadny „prílev vianočnej energie,“ uzatvára Robo Opatovský.
 

Komentáre ( 0)