SuperStar suverénne najsledovanejším programom celého týždňa

04. 05 2020 11:23 | TS
SuperStar
SuperStar Foto: TV Markíza

V nedeľu sa vynikajúco darilo aj večerným spravodajským reláciám televízie Markíza, ďalší výrazný úspech si pripísala tiež nedeľná politická diskusná relácia Na telo.

Celosvetovo najúspešnejšia spevácka súťaž SuperStar sa v nedeľu, 3. mája 2020, stala na obrazovkách televízie Markíza v strategickej cieľovej skupine 12-54 suverénne najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. V tejto obchodne podstatnej cieľovej skupine dosiahla dlhoročne obľúbená šou doposiaľ druhý najvyšší rating 14,7 % a rovnako aj druhý najlepší trhový podiel 34,3 %.

SuperStar v čase vysielania porazila konkurenčné programy, film Zakázaná ríša zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne nižší trhový podiel 18,8 % a miniséria V úkryte na Jednotke RTVS dosiahla podiel na trhu 7,2 %. Štvrtú časť napínavého vyraďovacieho SuperVýberu si nenechalo ujsť celkovo 652-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je taktiež druhý najvyšší počet v rámci aktuálneho ročníka.

Ďalšie dve priečky v nedeľnom rebríčku sledovanosti patrili večerným spravodajským reláciám Počasie (rating 13,0 % / share 32,3 % v CS 12-54) a Televízne noviny (rating 11,0 % / share 29,2 % v CS 12-54). Aktuálna predpoveď počasia sa stala najsledovanejším minulotýždňovým programom na trhu v širšej cieľovej skupine 12+, pozrelo si ju celkovo 719-tisíc divákov.

Ďalší výrazný úspech si pripísala popoludňajšia politická talkšou Na telo s moderátorom Michalom Kovačičom, včerajšie vydanie, ktorého hosťami boli minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) a expremiér Peter Pellegrini (Smer-SD), pritiahlo k obrazovkám až 538-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je tretí najvyšší počet od obnovenia relácie v septembri 2018.

V cieľovej skupine 12-54 zaznamenalo Na telo vo svojej súčasnej ére piaty najvyšší rating 8,2 % a štvrtý najlepší trhový podiel 30,2 %. V oboch hlavných cieľových skupinách išlo zároveň o suverénne najsledovanejšiu politickú diskusiu uplynulého týždňa, ktorá v nedeľnom rebríčku sledovanosti dokonca predstihla aj prime-time programy konkurencie.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

 

Komentáre ( 0)