Nová televízia Markíza KRIMI dnes slávnostne odštartovala vysielanie

06. 06 2022 11:50 | TS
Markíza KRIMI - slávnostný štart
Markíza KRIMI - slávnostný štart Foto: TV Markíza

Spusteniu stanice predchádzalo na obrazovkách televízie Markíza špeciálne vydanie rannej šou Teleráno, ktoré sa celé nieslo v duchu kriminálnej a detektívnej tematiky.

Slovensko má od dnešného rána, pondelka 6. júna 2022, novú televíznu stanicu. Presne o 8.30 h odštartovala vysielanie Markíza KRIMI, ako vôbec prvý program ponúkla slovenskú premiéru detektívneho filmu Agatha Christie: Hniezdo supov, v ktorom si zahrali aj hviezdy ako Glenn Close či Gillian Anderson.

Spusteniu stanice predchádzalo na obrazovkách televízie Markíza špeciálne vydanie rannej šou Teleráno, ktoré sa celé nieslo v duchu kriminálnej a detektívnej tematiky. Novú televíziu Markíza KRIMI slávnostne uviedol do života symbolickým prestrihnutím policajnej pásky s logami stanice a rozkrojením chutnej torty generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele.

„Za úspešným spustením stanice Markíza KRIMI sa skrývajú dlhé mesiace práce všetkých zložiek našej televízie, za čo im patrí moja úprimná vďaka. Verím, že si diváci Markízu KRIMI obľúbia rovnako, ako naše ostatné televízne stanice a že sa stane skvelým novým dieťaťom v našej televíznej rodine,“ povedal pri príležitosti tohto významného míľnika skupiny Markíza jej generálny riaditeľ Matthias Settele.

Markíza KRIMI prináša doslova záplavu najobľúbenejších krimiseriálov ako NCIS – Námorný vyšetrovací úrad, Kosti, Mentalista, či Kobra 11. Už dnes si diváci môžu vychutnať prvé dve premiérové časti záverečnej 15. série úspešného seriálu Myšlienky vraha. Počas víkendu pribudne skvelá novinka Whiskey Cavalier, legendárna Slečna Marplová, na obrazovky sa vrátia Bostonské vraždy, Profilovač, či NCIS: Los Angeles. Piatkové večery zas budú patriť kvalitným filmom v rámci žánru krimi. Skrátka a jednoducho, jedine s Markízou KRIMI budete od rána do večera na stope zločinu!

Grafický vizuál stanice Markíza KRIMI vytvorila popredná kreatívna a dizajnérska agentúra Red Bee Creative so sídlom v Londýne, v spolupráci s interným kreatívnym tímom TV Markíza. Nová televízia Markíza KRIMI vysiela vo Full HD kvalite a už od svojho štartu je súčasťou ponúk drvivej väčšiny najvýznamnejších káblových, satelitných či IPTV operátorov. Sledovať ju môžu tiež predplatitelia streamovacej služby VOYO.

Všetky najaktuálnejšie informácie a novinky v súvislosti s novou stanicou Markíza KRIMI môžu diváci nájsť na jej webe krimi.markiza.sk, ako aj na oficiálnom profile na Facebooku.

PR oddelenie skupiny Markíza