Podbrezovú čaká ostrý štart do Fortuna ligy. Zápas mesiaca so Slovanom odohrá už túto sobotu

15. 07 2022 11:05 | tlačová správa
Fortuna liga: Zápas mesiaca
Fortuna liga: Zápas mesiaca Foto: Markíza

Nová sezóna Fortuna ligy 2022/2023 sa začína už tento víkend. V Zápase mesiaca sa hneď v prvom kole predstaví nováčik FK Železiarne Podbrezová proti úradujúcemu šampiónovi z Bratislavy.

Víťaza druhej ligy z Podbrezovej čaká hneď v úvodnom kole veľká skúška. Nováčika najvyššej futbalovej súťaže preverí víťaz poslednej sezóny – ŠK Slovan Bratislava. Očakávaný júlový Zápas mesiaca sa odohrá v sobotu 16. júla. Fanúšikovia si ho môžu vychutnať od 20.10 h na TV Dajto a streamovacej službe Voyo.   

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa chcú v novej sezóne Fortuna ligy prezentovať atraktívnou hrou a ich cieľom je boj o účasť v hornej polovici tabuľky. Káder nováčika prešiel po postupe do najvyššej súťaže len minimálnymi zmenami a sú v ňom aj mená s bohatými ligovými skúsenosťami. „My jadro, tých trinástich hráčov, máme veľmi silné. Som presvedčený, že motivácia, ktorú liga prináša, im zdvihne výkonnosť ešte o level vyššie,“ povedal tréner FK Železiarne Podbrezová Roman Skuhravý. 

Proti nováčikovi z Horehronia sa vo svojom prvom zápase v sezóne predstaví úradujúci šampión ŠK Slovan Bratislava, ktorý sa bude usilovať o zisk piateho majstrovského titulu v rade. Výrazne posilnený tím „belasých“ sa pod vedením Vladimíra Weissa st. iba pred dvomi dňami vrátil z gruzínskeho Batumi, kde odohrali víťazný zápas 1. predkola Ligy majstrov. 
 
Atraktívny súboj budú komentovať Marián Červenka a Martin Poljovka. Štúdiom bude divákov sprevádzať moderátor Peter Filo, ktorého hosťom bude bývalý skvelý futbalový reprezentant Marek Sapara. Všetko podstatné z úvodného kola Fortuna ligy si fanúšikovia budú môcť pozrieť už v nedeľu večer v magazíne GÓÓÓL!, ktorý sa bude v týždennej periodicite vysielať aj naďalej na TV Dajto a Voyo.

Fortunaligová sezóna 2022/2023 odštartuje už dnes, v piatok 15. júla. V prvom zápase sa predstavia domáce Michalovce proti ďalšiemu nováčikovi z Banskej Bystrice. Tretím novým tímom v súťaži je MFK Skalica, ktorý v úvodnom kole privíta Ružomberok. Všetky zápasy Fortuna ligy budú aj naďalej s komentárom a vo Full HD kvalite dostupné naživo i zo záznamu exkluzívne pre predplatiteľov streamovacej služby Voyo. Dva vybrané zápasy budú navyše vysielané, rovnako ako v uplynulej sezóne, aj na televíznych obrazovkách.

1. KOLO FORTUNA LIGY 

•    Piatok 15. 7. o 20:30: Zemplín – MFK Dukla (Nova Sport, Voyo)

•    Sobota 16. 7. o 18:00: Trenčín – Žilina (Voyo)

•    Sobota 16. 7. o 18:00: Spartak – FC ViOn (Voyo)

•    Sobota 16. 7. o 20:30: Podbrezová – Slovan (Dajto, Voyo) 

•    Nedeľa 17. 7. o 18:00: DAC 1904 – L. Mikuláš (Voyo)

•    Nedeľa 17. 7. o 18:00: Skalica – Ružomberok (Voyo)  


PR oddelenie skupiny Markíza