Dcéra kráľa z Pyšnej princeznej ukázala synov: Starší vypadol z oka slávnemu dedkovi

23. 12 2020 13:00 | markiza.sk
Pyšná princezná
Pyšná princezná Foto: Československý státní film
Pyšná princezná
Pyšná princezná
Pyšná princezná

Herec Vladimír Ráž bol ako kráľ Miroslav aj v ozajstnom živote.

Vladimír Ráž bol rovnako vľúdny, múdry a láskavý ako kráľ Miroslav, ktorého stvárnil v legendárnej rozprávke Pyšná princezná. Tú si môžete vychutnať už dnes (23. decembra) o 17.30 h na Markíze.

Český herec sa neskôr oženil so svojou kolegyňou, „princeznou“ Alenou Vránovou a mal dcéru Markétu, ktorá pred rokmi predčasne zomrela. Ženatý bol trikrát a práve manželský zväzok s Olgou Hnátkovou mu priniesol dcéru Veroniku. Tá prišla na svet s telesným hendikepom – narodila sa bez ruky. Vďaka rodičom, ich podpore a výchove všetko zvládla a užíva si život bez obmedzení. Je druhýkrát vydatá a má dvoch synov - Valeriana a Sebastiana. Starší pritom nezaprie podobu so slávnym dedkom. Veronika Rážová poskytla rozhovor pre český Blesk.

zdroj: Instagram/fotomatka

Veronika nešetrila chválou na adresu svojho otca. Bol podľa nej úžasný, spravodlivý, chytrý, férový a rozumný. „Ako kráľ Miroslav,“ povedala. „Myslím si, že aj jedna z Miroslavových múdrych viet ‚pred nikým sa neponižuj, nad nikým sa nevyvyšuj‘ mu bola vlastná, čo je veľmi obdivuhodné,“ priznala.

Ako dodala, obzvlášť v dnešnej dobe, keď niektoré začínajúce hviezdy majú také maniere, že nedokážu ani len odpovedať na pozdrav. „V tom bol otecko veľmi striktný. Jeho správanie, či už k ženám, fanúšikom alebo rodine, bolo krásne,“ povedala.

Celý rozhovor s Veronikou Rážovou si môžete prečítať TU.

zdroj: Instagram/fotomatka

Syn Valerian si lepšiu mamu nemohol ani len vysnívať. „Ty si aj tak najlepšia maminka, žiadnu inú by som nechcel. Ani s dvoma rukami,“ povedal jej. „Tak si hovorím, že ma najskôr berie takú, aká som. Dojalo ma to,“ dodala Veronika.

zdroj: Instagram/fotomatka

Rozprávku Pyšná princezná si nenechajte ujsť v stredu 23. decembra o 17.30 h na Markíze!