Popoluška a princ by v skutočnom živote spolu neostali. Herci sa spolu nebavia

24. 12 2020 09:00 | markiza.sk
Tři oříšky pro Popelku
Tři oříšky pro Popelku Foto: Národní filmový archiv
Tři oříšky pro Popelku
Tři oříšky pro Popelku
Tři oříšky pro Popelku

Rozprávkový koniec by ich zrejme nečakal.

V rozprávke to už tak býva, že sa končia šťastne. Rovnaký koniec neminul ani film Tri oriešky pre Popolušku, ktorý sa nakrúcal pred neuveriteľnými 47 rokmi!

Libuše Šafránkovú (67) a Pavla Trávníčka (70), ktorí stvárnili hlavné postavy - Popolušku a princa - by však šťastný koniec v skutočnom živote pravdepodobne nečakal. Hereckí kolegovia už viac nie sú v kontakte.

Keď sa herca z online magazínu Aha! opýtali, či mu jeho filmová polovička zablahoželala k 70. narodeninám (oslávil ich 26. októbra 2020), jeho odpoveď bola: „Nie sme v kontakte. Naše cesty sa rozišli.“

Ako ďalej píše český portál, Libuše Šafránková pred rokmi odmietla, aby ju ďalej spájali s rozprávkou a s kolegami, s ktorými ju nakrúcala, prerušila všetky kontakty.

„Je mi trochu ľúto, že sa Libuška od rozprávky dištancuje. Neviem, prečo je taká. Azda jej prekáža, že ju spájajú s jednou jedinou postavou, ale to už je údel hercov,“ povedal pred časom režisér Václav Vorlíček († 88). Podobné myšlienky vyriekli aj Sedmička a Trávníček. „Libuška sa na ničom, čo sa týka rozprávky, nezúčastňuje. Ani keď sme o nej robili reportáže s rôznymi televíziami či novinami, nikdy pri tom nebola.“

Rozprávku Tri oriešky pre Popolušku si nenechajte ujsť na Štedrý deň o 19.30 h a na Druhý sviatok vianočný (26. decembra) o 17.10 h na Markíze!