Dvojica zo SuperStar opäť spolu. Známu slovenskú pesničku prerobili na vianočnú

26. 12 2020 14:00 | nb
Adrián Ševc a Alica Urcikánová
Adrián Ševc a Alica Urcikánová Foto: Pavol Varga

Výsledok ich spolupráce na diaľku pochválil aj sám autor originálu.

Talentovaní speváci Alica Urcikánová a Adrián Ševc sa spoznali v poslednom ročníku SuperStar. Práve tam sa skamarátili a po konci šou sa rozhodli spolupracovať. Na konte už majú cover Like I´m Gonna Lose You aj s ďalším kolegom zo súťaže, Silvom Roštárom, ktorý nahrali ešte počas leta. Práve tam vznikla aj myšlienka zaspievať si tentoraz po slovensky.

Alica s Adriánom rozhodli nahrať sviatočný song s posoltvom, ktoré pretrvá aj po Vianociach. Prespievali hit Stoj od Peter Bič Project, ktorej dodali vianočnú melódiu a nakrútili aj originálny videoklip. Ten je prispôsobený súčasnej situácii a rovnako ako pri jeho nakrúcaní, ani pri nahrávaní samotnej pesničky sa speváci nestretli osobne.

TIP NA ČLÁNOK: Talentovaná Diana je späť! Superstaristka sa ukázala po mesiacoch odmlky

„Môj dedko sleduje, čo naspievame a nahráme, ale nikdy tomu nerozumie, tak som chcela naspievať aj niečo slovenské," hovorí Alica, ktorá k tomuto rozhodnutiu musela dospieť. Keď Adriánovi povedala, že ide do toho, ten začal okamžite pracovať na prípravách. „Napísal mi, že mu pri nahrávaní napadol super nápad a do piesne chcel zakomponovať melódiu Vianoc, ktorá tam pekne zapasovala. Celé to znelo až magicky," dodáva speváčka.

Tento cover bol práve v réžii Adriána, ktorý sa o jeho vytvorenie postaral po každej stránke hneď po tom, ako mu Alica poslala svoju spevácku časť. O klip sa postaral Pavol Varga, ktorý spolupracoval napríklad s Kandráčovcami či kapelou Smola a Hrušky.

V tomto prípade Alica tiež posielala svoje časti z domu, a tak ich spájali so zábermi z exteriéru, kde Adrián hrá na gitare. Napriek náročným podmienkam sa im podaril skvel výsledok, ktorý sa zapáčil aj samotnému Petrovi Bičovi a jeho kapele. Pesničku dokonca sami zdieľali na sociálnych sieťach aj s pochvalou. A tu je výsledok:


TIP NA ČLÁNOK: Známy párik má svoj veľký deň. Zverejnili vzácne fotky