• TV Markíza
  • Češka, ktorá sa podieľala na filme Hobit: Mušketierov učila jazdiť na koni!

Češka, ktorá sa podieľala na filme Hobit: Mušketierov učila jazdiť na koni!

Češka, ktorá sa podieľala na filme Hobit: Mušketierov učila jazdiť na koni!

A nie je jediná. Narábať so zbraňami učil Angličanov takisto Čech.

Už to vypuklo! Najväčšie letné dobrodružstvo na obrazovkách televízie Markíza sa začalo. Legendárni Mušketieri dostali novú a akčnejšiu podobu, ako kedykoľvek predtým.

Možno však málokto tuší, že seriálový hit z Veľkej Británie sa nenakrúcal v Anglicku či Francúzsku, ale u našich susedov - v Česku.

Štvorica mušketierov Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan podľa scenára bojuje v Paríži v 17. storočí. V skutočnosti však tvorcovia seriálu vytvorili parížske prostredie v Česku, konkrétne v Doksanoch, ktoré sa nachádzajú neďaleko Prahy. Ulice, domy aj námestia vyzerajú absolútne vierohodne.

FOTO:  bbc.co.uk

Aj preto, že sa nakrúcalo u našich západných susedov, môžete v titulkoch vidieť mnohé české mená. To, aby mušketieri bojovali so zbraňami ako sa patrí, mal pod palcom Roman Spáčil. Profesionálny šermiar je už vo svete filmu dobre známy, pôsobil v desiatkach televíznych a filmových produkcií, napríklad aj v seriáli Tudorovci.

Pred rokmi trénoval aj Heatha Ledgera či Christopha Walza. No a čo by to bolo za mušketierov bez koní? Za ne zasa zodpovedala Petra Novotna. Vynikajúca česká jazdkyňa a trénerka v minulosti robila dublérku Nicole Kidman či Eve Green a spolupracovala napríklad aj na filmovom trháku Hobit.

Scherzinger má nového chlapa! Pozrite, akého zajačika si ulovila. 

Janet Jackson sa vrátila na scénu. A hneď jej odovzdali cenu!

Náročné tréningy mušketierov. Pozrite sa, čo všetko musia zvládnuť!

Najnovšie videá