• TV Markíza
  • Pražiareň kávy spod Malých Karpát má čo ponúknuť

Pražiareň kávy spod Malých Karpát má čo ponúknuť

Pražiareň kávy spod Malých Karpát má čo ponúknuť

Reč je o slovenskej káve Ebenica, ktorú v roku 2009 založil Marek Fajčík.

Či už obľubujete kávu silnú a horkú alebo naopak, oceníte skôr espresso ovocnejších tónov, značka kávy, ktorú vám teraz predstavíme, dokáže ulahodiť skutočne každému. Niet sa čomu čudovať, veď na výrobu a predaj kávy sa zameriavajú už viac ako 10 rokov.

Dlhoročné know-how praženia kávy

Reč je o slovenskej káve Ebenica, ktorú v roku 2009 založil Marek Fajčík. Marek bol odjakživa milovníkom kvalitného jedla a nápojov. Počas svojej kariéry v nadnárodných spoločnostiach veľa cestoval, a tak mal možnosť aj čo-to ochutnať. Káva v zahraničí mu vždy chutila akosi inak, lepšie než doma na Slovensku, a tak sa rozhodol, že opustí teplé miesto vo veľkej firme a začne podnikať. Ako inak, s kávou.


E-shop s kávou, ktorý vám zachutí na prvý pohľad

Od vzniku značky už ubehlo jedenásť rokov a za ten čas si táto slovenská výberová káva získala srdcia kávičkárov nielen doma, ale aj v zahraničí. V ponuke ich e-shopu s kávou nájdete takmer 20 káv rôzneho pôvodu, odrôd, zloženia, praženia, a teda aj chuti. Poďme si teda predstaviť niektoré z nich.


Káva Arabica a pestrofarebný svet jej chutí

Ak preferujete 100 % Arabica kávy, v ich e-shope isto nájdete kávu podľa vášho gusta. Drvivú väčšinu v ich ponuke totiž tvorí práve 100 % Arabica. Okrem bežných „stálic“ s tradičnými tónmi čokolády a orieškov, akými sú napríklad Brasil Santos či Colombia Medellin, ponúka Ebenica aj ovocnejšie kávy s vyššou aciditou. Veľmi obľúbenou je edícia káv Limitka, ktorá v pravidelných intervaloch výberové kávy z celého sveta. Práve tieto 100 % Arabica kávy majú sviežejšie, ovocnejšie tóny, ktoré potešia najmä fanúšikov kyslejších espresso káv.


Klasická chuť talianskej kávy

Ak naopak preferujete silnejšie kávy s horkými tónmi tmavej čokolády či napríklad tabaku, určite ochutnajte niektorú z kávových zmesí Ebenica. Mnohé z nich boli ocenené v americkej súťaži Coffee Review či britskej Great Taste. Tohtoročným víťazom gastro súťaže Great Taste v kategórii espresso káv sa stala Ebenica Intensivo, ktorá získala dve zlaté hviezdy. Charakteristická je svojou zemitejšou, no sladkou chuťou, v ktorej cítiť tóny čokoládového krému, javorového sirupu a orieškov.

Darujte zážitok z chuti...

Vďaka vysokej kvalite kávovníkových zŕn, čerstvosti praženia, ale predovšetkým skvelej chuti je káva Ebenica priam ideálnym tipom na vianočný darček. Či už zháňate darčeky pre firmy alebo hľadáte hodnotný dar pre blízkych a priateľov, z širokej ponuky káv Ebenica si isto vyberiete a obdarované osoby zaručene potešíte.

Najnovšie videá