Bez čoho neopustíte svoj domov?

Bez čoho neopustíte svoj domov?

Každý človek má celkom určite niekoľko vecí, bez ktorých neopustí domácnosť.

Každý človek má celkom určite niekoľko vecí, bez ktorých neopustí domácnosť. Nie vždy však musí ísť nutne o fyzické veci ako napríklad „svätú trojicu" v podobe mobilu, kľúčov a peňaženky, ale môžu to byť aj rôzne „rituály", bez ktorých absolvovania by ste sa mimo domova necítili úplne komfortne.

Aký je váš ranný rituál?

Niekto napríklad neopustí ráno svoju domácnosť bez toho, aby si nevychutnal skvelú výberovú kávu. Či pre jej chuť, alebo dávku energie do úvodu pracovného dňa, na tom nezáleží. Je to skrátka ranný rituál, bez ktorého nemôže byť deň úspešný.

Rovnako tak je (alebo malo by byť) samozrejmosťou čistenie zubov po raňajkách (a spomínanej káve). Ide predsa nielen o krásny úsmev, či svieži dych, ale v prvom rade o zdravie a zostatky z raňajok vedia z dlhodobého hľadiska narobiť množstvo nepríjemností. Veď hádam nemusíme hovoriť o tom aká je bolesť zubov nepríjemná.

Ak však chcete mať okrem zdravých aj krásne biele zuby, skúste domáce bielenie zubov pomocou bieliacich pásikov. Takéto bielenie v konečnom dôsledku nezaostáva za ambulantným bielením, ale je výrazne lacnejšie. A to pohodlie, keď nemusíte nikam chodiť, to je samé o sebe na nezaplatenie.

Vďaka moderným mobilom toho nosíme vo vreckách oveľa menej

Poďme však aj k nejakým tým veciam v pravom zmysle slova. Mobil, to je v súčasnosti asi to hlavné, čo si kontrolujeme, keď odchádzame z domu. Dobre aj kľúče sú dôležité, nechcete sa predsa vymknúť, ale súčasné mobily dokážu nahradiť nielen vaše náramkové hodinky, ale už dokonca aj vašu peňaženku, keďže platba mobilom sa pomaly stáva úplne bežnou vecou.

Rovnako tak vám mobil dokáže poslúžiť aj v prípade, že je vašou vášňou fotografovanie. Áno, žiadny mobil ani zďaleka nenahradí kvalitný fotoaparát, ale nebudete predsa denne so sebou „ťahať" svoju ťažkú zrkadlovku. Ak chcete kedykoľvek mať možnosť spraviť ako tak solídny záber, pozrite si test fotomobilov a vyberte si ten najvhodnejší pre vás. Získate tak praktického pomocníka, ktorý vás „podrží" aj vtedy, keď necháte zrkadlovku doma.

Buďte pripravený aj na krízové situácie

Mimo domu (a vlastne v živote všeobecne) nás však nečakajú len príjemné zážitky. Obzvlášť za volantom sa vám môže stať, že budete svedkom dopravnej nehody, pri ktorej budú ohrozené životy jej účastníkov.

V takýchto prípadoch je dôležité vedieť správne reagovať. Nemusí to znamenať, že každý by mal pravidelne chodiť na kurzy prvej pomoci, stačí, aby medzi každodennú výbavu, ktorú nosíme so sebou, patrila aj schopnosť poskytnúť základnú prvú pomoc. Alebo aspoň nepanikáriť a duchaprítomne privolať pomoc. Pracovníci tiesňovej linky vám určite pomôžu s tým, aby ste zranenému pomohli, pokiaľ sa neobjaví sanitka.


Najnovšie videá