• TV Markíza
  • Ovládanie klimatizácie na diaľku – ako to funguje?

Ovládanie klimatizácie na diaľku – ako to funguje?

Ovládanie klimatizácie na diaľku – ako to funguje?

Návrat z práce či dovolenky do príjemne vychladenej domácnosti dnes nie je sci-fi. Pomocou mobilnej aplikácie si môžete nastaviť klimatizáciu odkiaľkoľvek.

Cestujete domov z dovolenky a v príjemne klimatizovanom aute sa desíte toho, ako prídete domov do rozpáleného domu či bytu? Tridsaťpäť stupňov totiž nebolo len vo vašej dovolenkovej destinácii, ale aj doma na Slovensku.

Straší vás rovnaká predstava každý letný deň, keď z príjemne vychladenej kancelárie prichádzate do domácnosti, ktorá sa počas dňa premenila na saunu? Riešením je klimatizácia do bytu či domu so smart funkciou, pomocou ktorej ju budete môcť ovládať na diaľku.

Návrat z práce či dovolenky do príjemne vychladenej domácnosti dnes nie je sci-fi. V súčasnosti je najžiadanejšou smart funkciou ovládanie klimatizačnej jednotky na diaľku pomocou mobilnej aplikácie. Klimatizáciu si môžete nastaviť alebo vypnúť prakticky odkiaľkoľvek, kde máte dostupné internetové pripojenie alebo mobilné dáta. Dokáže vám to veľmi uľahčiť jej používanie a spríjemniť pobyt doma počas horúcich letných dní.

SmartThings/Online Controller - ovládanie klimatizácie na diaľku

Ovládanie klimatizácie pomocou aplikácie v smartfóne predstavuje najpohodlnejší spôsob nastavenia teploty v domácnosti. Klíma do domu alebo bytu, ktorá má nainštalovaný Wi-Fi modul je mimoriadne populárna v moderných domácnostiach, ktorých členovia sú pracovne či inak veľmi vyťažení.

Vďaka funkcii SmartThings v prípade klimatizácií Samsung alebo Online Controller Daikin klimatizácií si však môžete prostredníctvom aplikácie prepojiť váš smartfón s klimatizačným zariadením. Aplikácia umožňuje ovládanie klimatizácie prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete nastaviť už pred svojím príchodom.

Klíma má nainštalovaný wifi modul, ktorý dokáže komunikovať s vaším mobilom v systéme iOS aj Android. V App Store alebo Google Play si tak jednoducho zdarma stiahnete aplikáciu vhodnú pre váš model klimatizácie. Zariadenia spárujete a môžete si užívať všetky výhody ovládania klimatizácie na diaľku. A je ich hneď niekoľko.

Môžete si načasovať spustenie i vypnutie chladiaceho režimu v priebehu dňa alebo počas celého týždňa. Rovnako môžete zvyšovať i znižovať výkon klimatizačnej jednotky podľa vašich požiadaviek. V aplikácii, ktorú máte nainštalovanú vo vašom mobilnom telefóne si sledujete spotrebu energie či opotrebovanie jednotlivých vzduchových filtrov.

Z práce sa vraciam do príjemne a zdravo vychladeného bytu

„Hodinku dve predtým, ako prichádzam z práce domov si dokážem pomocou aplikácie v mobile nastaviť klimatizáciu tak, aby som sa vrátil do príjemne vychladeného bytu. Túto funkciu som využil aj pri návrate z predĺženého víkendu v Tatrách," hovorí Milan.

Po príchode z práce, predĺženého víkendu u rodičov či dlhšej letnej dovolenky. V každej tejto situácii využijete ovládanie klimatizácie na diaľku. Niekoľko hodín pred svojim príchodom si v mobilnom telefóne navolíte požadovanú teplotu a vrátite sa do príjemne vychladeného prostredia.

Ak ste mimo domu viac dní, môžete pomocou aplikácie klimatizovať váš byt či dom každý deň na pár hodín. Vaše izbové rastliny sa vám poďakujú.

Aj keď disponuje váš model funkciou rýchleho chladenia, táto môže mať skôr nežiaduci účinok. Predstavte si, že prídete domov a vonkajšia teplota je 31°C. Vnútri máte tak 29°C a klimatizácia vás za niekoľko minút schladí na 23°C. Hrozí vám teplotný šok, ale i ďalšie zdravotné problémy ako zápaly horných a dolných dýchacích ciest či bolesti hlavy a angína.

S mobilnou aplikáciou môžete klimatizovať zdravo a postupne. Niekoľko hodín pred príchodom si nastavíte klimatizáciu na 27°C a o ďalšie stupne ochladíte domácnosť neskôr.

Už nemám strach, že zabudnem klímu vypnúť

„Viackrát sa mi stalo, že som odišiel ráno do práce a zabudol som vypnúť klimatizáciu. Keď si na to potom počas dňa spomeniem, jednoducho vytiahnem mobil a klimatizáciu vypnem. Je úplne jedno či som v práci, na obede alebo na mítingu s klientom. Stačí pár sekúnd a nemíňam elektrinu zbytočne," hovorí Martin.

Ak má vaša klimatizácia nainštalovaný wifi modul, nemusíte sa obávať, že ju zabudnete pred odchodom do práce alebo na dovolenku vypnúť. Prostredníctvom aplikácie tak môžete urobiť hocikde, aj keď ste mimo domu.

Zároveň tak šetríte energiu, ktorú klimatizácia na svoju prevádzku míňa a tým aj svoju peňaženku. Zariadenie tak nebeží naprázdno a vy máte pod kontrolou spotrebu elektrickej energie.

Teším sa domov do vykúreného bytu

„Priznám sa, že som nemala rada jeseň. Také to hluché obdobie, keď ešte nezačala vykurovacia sezóna a v byte už bolo poriadne chladno. Pred dvomi rokmi sme si však nechali nainštalovať klimatizáciu, ktorá dokáže náš byt aj vykúriť. Spolu s ovládaním cez mobilnú aplikáciu je to môj najobľúbenejší domáci spotrebič. Hodinku pred príchodom domov ju zapnem cez mobil a vrátim sa do príjemne vyhriateho bytu," hovorí Alica.

V čase medzi vykurovacími sezónami alebo počas najchladnejších zimných dní si doma môžete pomocou klimatizačnej jednotky prikúriť. Klíma do bytu dokáže fungovať ako energeticky úsporné a finančne nenáročné vykurovacie zariadenie.

Klimatizácia dokáže poskytnúť až trojnásobný teplotný výkon pri rovnakom elektrickom príkone ako má klasické elektrické kúrenie. Avšak úspornejšie. Elektrickou energiou totiž nevykuruje, len je ňou poháňaná. O kúrenie sa stará tepelné čerpadlo. Predstavuje tak šetrnejší spôsob prikurovania v domácnosti.

Klimatizácia s funkciou vykurovania v kombinácii s možnosťou ovládanie cez mobilnú aplikáciu posunie komfortnosť vášho bývania na vyšší stupeň. Nemusíte tráviť chladné jesenné večery zabalení v deke ale môžete si vychutnávať všetky činnosti, ktoré máte radi.

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si klimatizáciu, vyberte si zariadenie s wifi modulom, ktoré môžete ovládať na diaľku. Dodatočná montáž modulu totiž nie je vždy možná a vy tak prídete o niekoľko skvelých benefitov.


Najnovšie videá