• TV Markíza
  • Aké hračky sú vhodné aj pre vaše dieťa?

Aké hračky sú vhodné aj pre vaše dieťa?

Aké hračky sú vhodné aj pre vaše dieťa?

Každý rodič potvrdí, že aj novorodenec sa strašne rýchlo mení a prakticky sa týždeň za týždňom učí niečo nové.

Aj keď sa môže zdať, že doba od narodenia dieťaťa až po okamih, keď sa naučí liezť, je trochu nepekne povedané „nezaujímavá“, každý rodič potvrdí, že aj novorodenec sa strašne rýchlo mení a prakticky sa týždeň za týždňom učí niečo nové. Pohyby sa menia na viac kontrolované, nové zvuky sa učí takmer neustále a rýchlo tak nadobudnete pocit, že sa vyvíja neuveriteľne rýchlo.

Dieťa treba nielen chrániť, ale aj pomáhať mu sa rozvíjať

Ani sa nenazdáte a naozaj prídete do obdobia, keď sa už začne samo pohybovať po vašej domácnosti a vtedy bude treba mať domácnosť pripravenú na to, aby nedošlo k nejakému úrazu. Zabezpečiť bude potrebné elektrické zásuvky, ale napríklad aj ostré hrany a to napríklad aj na nábytkových úchytkách.

V takomto období ešte viac ako predtým platí aj to, že je potrebné nájsť vašej ratolesti nejakú zábavku, aby sa malo s čím hrať a ideálne ak sa bude pritom aj rozvíjať. Alebo sa môžete naučiť niečo nové aj vy. Ak ste zručná a bežne ste si predtým, ako ste sa stala matkou, doma šila krásne dámske šaty, môžete túto svoju zručnosť „oprášiť“ a skúsiť vytvárať rôzne handmade hračky.

Skúšate hračky aj vyrábať alebo si vyberáte výlučne z ponuky hračkárstiev?

Že ste sa ešte nikdy nepokúsila žiadnu hračku vyrobiť a neviete ako začať? Viete, čo je amigurumi? Podľa toho, ako toto slovo znie, určite hádate správne, že pôvod má v Japonsku. Ide o hračky vyrábané pletením alebo háčkovaním. A aj keď vo svojej domovine, v Japonsku, poznajú tento štýl výroby hračiek už niekoľko desaťročí, u nás sa stal populárnym len relatívne nedávno.

Ak výroba hračiek nie je nič pre vás, nevadí, trh s hračkami je tak rozsiahly, že vhodnú hračku nájdete pre dieťa každého veku. A obzvlášť vhodné sú užitočné edukatívne hračky. Tie okrem zábavy pomáhajú aj so spomínaným rozvojom vášho dieťaťa. Kategória edukatívnych hračiek je naozaj variabilná, aby sa dala vybrať hračka pre každý vývojový stupeň dieťaťa.

Nechajte ho, nech sa hrá. A vy zatiaľ môžete… Upratovať

A keď už sa vaše dieťa pohrúžilo do hry, čo budete robiť? To, čo robia všetky mamičky na materskej, keď sa ich dieťa hrá samé: varia, utierajú prach, drhnú pracovné dosky v kuchyni, skrátka, starajú sa o domácnosť.

S narodením dieťaťa sa totiž zmení veľa vecí, ale čo sa týka domácich prác, tie na vás budú čakať stále. Toľko teda k rôznym formám „oddychu“ počas materskej dovolenky. Ale ani tak by to žiadna mama nemenila.

Najnovšie videá