• TV Markíza
  • Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Stavte na istotu

Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Stavte na istotu

Čaká vás delenie majetku pri rozvode? Stavte na istotu

Keď dvaja ľudia spoločne vstupujú do manželstva, sľubujú si, že to bude navždy.

To, že sa ľudia aj rozvádzajú, však ukazuje, že nie vždy je tomu tak. A aj keď pri dôvodoch na rozvod sa často uvádza rozdielnosť pováh, nevera, nezáujem o rodinu, či alkoholizmus, je tu aj ďalší dôvod, kvôli ktorému sa háda dokonca každý piaty manželský pár.

Peniaze menia charaktery a aj manželstvá

Tým dôvodom sú peniaze. Často vznikajú hádky pre ich nedostatok, ale neznamená to, že páry, ktoré nemajú hlboko do vrecka, sa nehádajú. Môže sa stať, že jeden z partnerov bude spoločné financie míňať neprimerane, prípade sa partneri nebudú vedieť dohodnúť na tom, ako budú s rodinným rozpočtom nakladať.

Následné „boje“ o to, čo ktorému z manželov po rozvode ostane, sú potom pri rozvodoch párov, ktorým sa počas spoločného života podarilo nadobudnúť značnejší majetok, o to urputnejšie. Každý si totižto bude chcieť prisvojiť čo najväčší podiel z toho, čo nahromadili spoločným podnikaním. Od skromných začiatkov bez reálnych priestorov len s lacným virtuálnym sídlom až po vybudovanie úspešnej spoločnosti.

Bez súdu často niet dohody

V takýchto prípadoch tak neprichádzajú len prieťahy o súkromný majetok, keď by manželia najradšej rozobrali aj svoje auto, či autá na jednotlivé karosárske diely a delili si aj tie. Často je totižto množstvo vecí písaných práve na firmu.

A tak je hlavne firma a jej imanie, od tovaru na sklade až po posledný vysokozdvižný vozík s ergonomickou sedačkou Grammer, tým, čoho osud najviac zaujíma rozvádzajúcich sa manželov. A nie vždy sa dá dosiahnuť dohoda aj bez súdnych prieťahov.

Poistite sa dobrým advokátom, aby na súde nedošlo k nepríjemnému prekvapeniu

Ak sú preč časy, keď muž vyberal spomedzi krásnych zásnubných prsteňov s diamantom ten pravý a teraz žena tento prsteň obrazne (alebo aj doslovne) zahadzuje a spoločná reč pri rozdeľovaní majetku je niečo, čo nikto nevie nájsť, netreba sa spoliehať, že aj bez prípravy vyťažíte na súde spravodlivý podiel. A pokiaľ práve nie ste „doma“ v rozvodom práve, potrebujete odbornú pomoc.

Tou pomocou samozrejme myslíme dobrého advokáta. Je pritom jedno, z akej časti Slovenska ste, vyberajte si podľa referencií. Aj dobrý advokát zo Zvolena vám pomôže, nech potrebujete právne služby kdekoľvek inde. Potrebujete predsa v prvom rade istotu, že aj po „škaredom“ rozvode vám zostane to, čo vám patrí.

Najnovšie videá