• TV Markíza
  • Namiesto nového bývania idete rekonštruovať? Takto môžete ušetriť

Namiesto nového bývania idete rekonštruovať? Takto môžete ušetriť

Namiesto nového bývania idete rekonštruovať? Takto môžete ušetriť

Pozerali ste sa niekedy v nedávnej dobe na ceny bytov na Slovensku?

Pozerali ste sa niekedy v nedávnej dobe na ceny bytov na Slovensku? Kľudne aj v nejakom menšom meste, ktoré ani nie je v blízkosti Bratislavy. Šialené však? Riešiť teraz nové bývanie vyžaduje obrovskú sumu peňazí.

Sny o novom bývaní kazia ceny bytov? Zmodernizujte ten svoj starý

Často tak sny o novom bývaní musia počkať. Existuje však iná možnosť, rekonštrukcia. Áno ani kompletnou rekonštrukciou bytu nezískate metre štvorcové obytnej plochy naviac, ale rozhodne sa ňou dá zvýšiť komfort vášho bývania. A nejakými šikovnými riešeniami aj ušetriť priestor.

Kompletná rekonštrukcia bytu tiež nie je lacnou záležitosťou, ale ak chcete bývať modernejšie, je to výrazne lacnejšia varianta ako kúpa novšieho bytu. A ušetriť môžete aj tým, že si navlečiete odolné pracovné rukavice a niektoré veci si porobíte svojpomocne. Veď vždy je lepšie šetriť týmto spôsobom ako robiť kompromisy v kvalite materiálov.

Čo môžete, urobte si svojpomocne

A začať môžete pekne „od podlahy“! Ukladanie laminátovej, či modernej vinylovej podlahy, keď sa jednotlivé časti podlahy do seba jednoducho „naklikávajú“, je totižto naozaj jednoduché. A čo sa podlahy týka, vieme aj, kde môžete peniaze za prácu investovať. Do účinnej kročajovej izolácie. Susedia pod vami takúto izoláciu ocenia a pre spokojné nažívanie v paneláku sú dobré susedské vzťahy predsa dôležité.

Ani osadenie zárubní a dverí by nemal byť problém. Čo sa interiérových dverí týka, ušetriť však môžete nielen financie za montáž, ale aj priestor potrebný pre ich otváranie. Ako? Vyberte si užitočné posuvné dvere. Pri zariaďovaní jednotlivých izieb tak nebudete musieť rátať s miestom, kam sa dvere budú otvárať.

Nenakupujte bezhlavo

Tak sme sa dostali až k zariaďovaniu. Každý chce určite mať štýlový dizajnový nábytok, ale nezabúdajte ani na praktickosť. Veď tieto dve vlastnosti sa dajú skombinovať v nábytku, ktorý bude nielen moderne vyzerať, ale zároveň bude maximálne „funkčný“.

A čo spotrebiče? Kupovať nové spotrebiče do celého bytu tiež nestojí málo peňazí. Nenechajte sa však zlákať ultra lacnými výrobkami, ktoré často majú hroznú kvalitu. Radšej ušetrite tak, že tie spotrebiče, ktoré ešte majú potenciál „odslúžiť“ pár rokov, si nechajte, a v prípade potreby ich dajte opraviť.

Napríklad nové ložisko do práčky dokáže jej životnosť pekne predĺžiť. A tým, že starý spotrebič automaticky nevyhodíte bez toho, aby ste sa ho pokúsili dať opraviť, nevytvoríte zbytočný elektroodpad a pomôžete aj našej planéte.


Najnovšie videá