• TV Markíza
  • Ako spomaliť znižovanie hodnoty vášho automobilu?

Ako spomaliť znižovanie hodnoty vášho automobilu?

Ako spomaliť znižovanie hodnoty vášho automobilu?

Ani automobily nižšej kategórie nie sú lacné ak si chcete kúpiť auto nové a neláka vás žiadna „jazdenka“. Investícia do nového auta tak pre väčšinu ľudí znamená dôležitý krok.

Keď sa rozhodnete predať auto, určite vás poteší čo najvyššia suma

A to ešte treba vziať do úvahy, že hodnota auta časom pomaly, ale isto klesá. O nejakej návratnosti takejto investície ako napríklad v prípade investície do fotovoltaických panelov, tak nemôže byť ani reč.

Keď po rokoch človek zatúži po novšom aute, niekedy ostane až prekvapený, ako málo zo svojej hodnoty si jeho auto udržalo. Preto je dobré zaujímať sa o hodnotu svojho auta nielen pred kúpou, ale aj počas rokov, keď ho predať neplánujete. Lepšie povedané, mali by ste sa snažiť túto hodnotu udržať čo najvyššie.

Máte garáž? Tak ju využívajte na jej primárny účel, čiže parkovanie vášho vozidla

Začať môžete napríklad tým, že budete svoje auto poctivo parkovať v garáži (ak ju máte). Ak žijete v byte a garáž nemáte, zrejme vám to príde ako samozrejmosť, ale skúste sa niekedy prejsť po nejakej blízkej obci alebo aspoň uličke s rodinnými domami a uvidíte, koľko majiteľov domov s garážami parkuje svoje vozidlá vonku.

Čím to je, ťažko povedať. Mnohí používajú garáž skôr ako sklad zbytočností, ale nájde sa aj početná skupina ľudí, pri ktorých má človek pocit, že sa im len nechce otvárať ich garážové brány.

Nech je dôvod akýkoľvek, výsledok je rovnaký: zbytočne vystavujú svoje vozidlá poveternostným vplyvom. Nielenže sa tak na aute rýchlejšie ukáže jeho vek, ale môže sa stať, že príde silné krupobitie alebo podobná výnimočná udalosť a zrazu musíte kupovať hneď niekoľko náhradných dielov, respektíve častí karosérie, ktoré poškodili sily prírody.

Snažte sa udržať auto aj na pohľad ako nové

Aj keď nemáte garáž, nezúfajte. Stále môžete dôkladnou starostlivosťou spomaliť znižovanie hodnoty vášho auta. Starostlivosť o auto však neznamená, že s ním len navštívite autoumývareň vždy, keď už takmer nebude vidieť ani vašu ŠPZ.

Je potrebné starať sa aj o interiér. Aj keď interiéry automobilov dokážu toho zniesť veľa, ak chcete zachovať hodnou svojho vozidla čo najvyššiu, nesprávajte sa k poťahom a iným materiálom v jeho interiéri ako k starým tričkám s vlastnou potlačou, ktoré nosíte už len doma. Akúkoľvek škvrnu sa snažte čo najskôr vyčistiť ešte predtým ako sa „zažerie“ do materiálu.

Dôkladne si vyberajte servis, ktorý navštívite

Samozrejme, s každým autom treba občas navštíviť servis. Nemusíte navštevovať len autorizované servisy, ale keď sa už rozhodnete pre „obyčajný“ servis, vyberajte si taký, na ktorý sa budete môcť spoľahnúť.

A to pri akomkoľvek servisnom úkone. Či to bude výmena nejakej drobnosti, alebo napríklad servis DPF, všetko by ste mali zveriť poctivému servisu, ktorý pre vaše auto urobí maximum tak, ako by išlo o vlastné auto mechanikov.

Najnovšie videá