• TV Markíza
  • Ako vyzerať mlado aj vo vyššom veku? Nejde len o postavu

Ako vyzerať mlado aj vo vyššom veku? Nejde len o postavu

Ako vyzerať mlado aj vo vyššom veku? Nejde len o postavu

Množstvo žien sa snaží nájsť spôsob ako aj vo vyššom veku vyzerať čo najmladšie.

Samozrejme, mužov taktiež nemôžeme vylúčiť, ale dámy budú predsa len vo väčšine. Svedčí o tom návštevnosť na estetických klinikách, na ktorých hlavne ženy podstupujú rôzne estetické zákroky, či vo fitnescentrách, v ktorých je možné poctivou drinou získať vysnívanú postavu.

Na pokožke sa vám vo vyššom veku nemusia objaviť len typické prejavy starnutia

Ak však chcete vyzerať naozaj mlado, nie je to len o perfektnej postave, ktorá vám dovolí aj vo vyššom veku nosiť kratšie sukne a pútať pritom pohľady mužov. Skutočný vek často prezrádza naša pokožka. Vekom sa skrátka „opotrebuje“ a objavujú sa vrásky, rozšírené cievky a iné prejavy starnutia, ktoré mnohým ženám nedajú spávať.

Nie vždy však ide len o starnutie pokožky. Aj akné, ktoré sa väčšinou spája s pubertálnym vekom, môže pretrvať alebo sa objaviť vo vyššom veku. Príčiny môžu byť rôzne: stres, zlá životospráva, nedostatok cvičenia (áno aj k čistej pleti vám môže pomôcť spomínané fitko), či nedostatok slnka, k čomu vám zase môže pomôcť dovolenka na Sardínii.

Menej závažné problémy môžete vyriešiť aj bez odbornej pomoci

Každý problém však má svoje riešenie. Čo sa spomínaného akné týka, môže tým riešením byť aj jednoduchá zmena kozmetiky. Ak však nezaberie, je potrebné začať s konkrétnejšou liečbou akné. Metódy sú rôzne v závislosti od každého prípadu, napríklad liečba LED lampou, hĺbkový chemický peeling, CO2 resurfacing, či technológia IPL.

Na menej závažné problémy s pokožkou, ktoré nevyžadujú odbornú pomoc, vám môže pomôcť aj sibírska čaga extrakt v tekutej forme. Ten môžete naniesť tampónom alebo nastriekať rozprašovačom na poškodené miesto.

A čo váš chrup?

Na záver trochu odbočíme ku korune krásy. Ak vám napadli vlasy, tak zrovna tie teraz nemyslíme. Často sa za korunu krásy označuje aj krásny úsmev. A aby ste ho mali, je potrebné sa dôkladne starať o svoj chrup.

Pravidelné čistenie je základom, ale ak chcete pre krásu svojho úsmevu urobiť maximum, mali by ste raz za polrok navštíviť dentálnu hygienu. Dentálna hygienička vám totižto zuby vyčistí oveľa dôkladnejšie ako by sa vám to podarilo svojpomocne aj pri maximálnej snahe.

Najnovšie videá