• TV Markíza
  • Vo vyššom veku vám môže užívanie kolagénu pomôcť ešte výraznejšie

Vo vyššom veku vám môže užívanie kolagénu pomôcť ešte výraznejšie

Vo vyššom veku vám môže užívanie kolagénu pomôcť ešte výraznejšie

Užívanie kolagénu rozhodne nie je žiadne prehnané hýčkanie, práve naopak, čím starší človek je, tým viac mu môže zlepšiť život.

Hovoríme samozrejme o kvalitnom a overenom kolagéne. Pretože ak je výživový doplnok skutočne účinný, môžete načerpať veľa účinkov z tejto dôležitej stavebnej bielkoviny. Kolagén je vhodný pre všetky vekové kategórie, vo veku 50+ jeho benefity oceníte ešte viac.

Dôležitosť kolagénu v ľudskom tele spočíva najmä v tom, že ide o základnú stavebnú bielkovinu, bez ktorej by sme nemali pohybový aparát, ani kožu. Nachádza sa prakticky v celom tele - tvorí až 80% kože, 70% kĺbovej chrupavky a je všade v tkanivách a šľachách, ktoré musia byť pružné a pohyblivé. Ako mnoho iných látok, aj kolagén si telo tvorí v dostatočnom množstve len do určitého veku. Čím sme teda starší, tým viac sa prejavuje jeho nedostatok, a to aj tam, kde by sme to nečakali.

Preto užívanie kolagénu rozhodne nie je žiadne prehnané hýčkanie, práve naopak, čím starší človek je, tým viac mu môže zlepšiť život. Kolagén v menopauze dokáže ženám výrazne pomôcť cítiť sa lepšie, aktívnejšie a sebavedomejšie. “V strednom veku sú tieto výživové doplnky nenahraditeľnou zbraňou v prevencii starnutia kože, nechtov, kĺbov a šliach. Najmä po 40. roku života je vhodné užívanie výživových doplnkov s obsahom kolagénových peptidov. Najlepšie sú tie prípravky, ktoré obsahujú celý komplex kolagénových peptidov,” hovorí dermatologička Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Kolagén pre seniorov je pomoc najmä čo sa týka pohybu a kĺbov. Dôležité je len vybrať si ten správny produkt, pretože ako je už všeobecne známe, ochutené náhrady plné konzervantov nemusia priniesť žiaden efekt.

Kolagénové doplnky sa získavajú zo živočíšneho kolagénu - vedľajších produktov dobytka alebo rýb. Ak hľadáte kvalitný kolagén, dajte si záležať najmä na čistote a spôsobe výroby. Produkt by mal obsahovať len čisté 100% kolagénové peptidy, čo je výsledok šetrného štiepenia surového živočíšneho kolagénu. Ideálnym zdrojom sú morské ryby, ktorých molekuly sa vyznačujú vysokou čistotou. Čo sa týka výroby, napríklad český doplnok Inca Collagen je štiepený pomocou šetrnej enzymatickej hydrolýzy, takto vzniknú kolagénové peptidy, ktoré majú stále zachovanú špecifickú štruktúru. Vďaka tomu sú bioaktívne a telo človeka ich môže využiť ako vlastný kolagén.


Inca Collagen pomáha:

● posilniť pohybovú sústavu, najmä kĺby a kosti,

● zlepšiť štruktúru chrupavky, tkanív a svalstva,

● pôsobí ako prevencia ochorení pohybovej sústavy,

● pomáha zlepšiť regeneráciu tela po záťaži,

● znižuje bolestivosť chrbtice, kĺbov a kostí,

● podporuje zdravie zubov a ďasien,

● zlepšuje štruktúru kože, zmierňuje tvorbu vrások,

● podporuje kvalitu a rast vlasov.

Preto nezabúdajte dodať svojmu telu po päťdesiatke to, čo si zaslúži. Inca Collagen neslúži len zovňajšku, ale podporuje vitalitu a silu celého tela. A medzi pohlaviami nevyberá, preto užívanie kolagénu pozitívne pocítia nielen ženy, ale i muži v zrelom veku.

 

Najnovšie videá