• TV Markíza
  • Praktické tipy pre ľudí, ktorých čaká zariaďovanie bytu. Aj malého

Praktické tipy pre ľudí, ktorých čaká zariaďovanie bytu. Aj malého

Praktické tipy pre ľudí, ktorých čaká zariaďovanie bytu. Aj malého

Ako zariadiť interiér bytu? To je otázka, ktorú riešime pri každom sťahovaní sa, či rekonštrukcii.

Praktické tipy pre ľudí, ktorých čaká zariaďovanie bytu. Aj malého

Ako zariadiť interiér bytu? To je otázka, ktorú riešime pri každom sťahovaní sa, či rekonštrukcii. Zodpovedať ju nie je vôbec jednoduché. Každý interiér totižto musí spĺňať viacero rôznorodých požiadaviek, medzi ktorými je často nutné hľadať kompromisy.

Jedna podlaha v obývačke aj v kúpeľni? S vinylom žiaden problém

Potrebujete predsa dostatok priestoru nielen pre každodenné činnosti, ale aj pre všetko svoje oblečenie, obľúbené talianske kožené kabelky a iné veci. K tomu by mal byť interiér zariadený aj prakticky, aby vám každodenné používanie jeho rôznych súčastí nespôsobovalo zbytočné komplikácie. A nesmieme zabudnúť, že chcete, aby aj dobre a moderne vyzeral, no nie? Skúste sa teda inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Začnime ako sa začínať má a teda od podlahy. Vždy sa vám páčilo mať rovnakú podlahu v celom byte? Avšak v dobách laminátových podláh sa to príliš nedalo kvôli tomu, že im v kúpeľni, ale aj v kuchyni mohla „ublížiť“ voda a vlhkosť. Našťastie už niekoľko rokov sú rozšírené vinylové podlahy. Tie sa v mnohom ponášajú na tie laminátové, ale ich hlavnou výhodou je, že voda a vlhkosť im nevadí. Peknú vinylovú podlahu ter Hürne tak môžete mať naozaj v celom byte.

Moderné riešenia pre každý interiér

Keď už sme spomenuli kúpeľne, chvíľu sa pri nich môžeme zdržať. Množstvo ľudí sa na moderné závesné WC díva ako na spôsob, akým ušetriť priestor. Nie je to úplne tak, keďže zvyčajne musíte o niečo zmenšiť priestor kvôli podomietkovej nádržke. To však neznamená, že by boli závesné WC zbytočnosťou, práve naopak. Nielenže vyzerajú skvelo a minimalisticky, čím sa hodia do moderných nadčasových interiérov, ale zároveň sú praktické, keďže značne uľahčujú upratovanie v okolí WC.

Prejdime teraz k stropu, konkrétne k osvetleniu. O výhodách LED osvetlenia sa hovorí hlavne v súvislosti s autami, keďže LED do auta začínajú byť aspoň čiastočne štandardom. LED osvetlenie však prinieslo množstvo výhod aj do domácností, keďže vďaka nim máte príjemnejšie svetlo, pri ktorom si dokonca môžete meniť nielen intenzitu, ale napríklad aj teplotu svetla (ak si vyberiete také žiarovky). A bodové osvetlenie je taktiež skvelé do minimalistického nadčasového dizajnu.

Zmestite sa aj do malého bytu

Na záver poďme ešte k dominante každej modernej obývačky, k sedacej súprave. Zvyčajne nás zaujíma, koľko je na nej miesta na sedenie a ako sa nám hodí do interiéru. Ak však zariaďujete malý byt bez samostatnej spálne, stojí za zváženie, či si nezaobstarať niektorú z praktických rozkladacích pohoviek z Bratislavy.

Ak bude dostatočne pohodlná a bude sa jednoducho rozkladať a opätovne skladať aj pri každodennom používaní, môžete ňou ľahko nahradiť posteľ a tak nebudete musieť riešiť, kam do tej jedinej miestnosti, ktorú máte, vopchať sedačku a ešte aj posteľ. Praktickejšie sa to vymyslieť ani nedá. A po dizajnovej stránke si vybrať nebude problém, v súčasnosti je ponuka sedačiek naozaj bohatá.


Najnovšie videá